نماینده سازمان ملل با وزیر خارجه عمان درباره یمن گفت‌وگو کرد

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری العربی الجدید، وزارت خارجه عمان در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: مارتین گریفیتس در تماس تلفنی با یوسف بن علوی وزیر خارجه، وی را درباره اقداماتی که سازمان ملل متحد برای برقراری صلح در یمن انجام داده، مطلع کرد.  

در ادامه این بیانیه آمده است: گریفیتس در این تماس تلفنی همچنین از تلاش‌های عمان برای برقراری صلح در یمن قدردانی کرده است.

از سوی دیگر بن علوی نیز تأکید کرد؛ کشورش به حمایت از روند برقراری صلح در یمن ادامه خواهد داد.

قرار است نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن ظرف ۲ روز آینده در شورای امنیت، گزارش جدید خود را از تحولات یمن به ویژه درباره تحولات مربوط به صلح در این کشور قرائت کند.

منابعی به العربی الجدید اطلاع دادند؛ سازمان ملل متحد پیشرفت اندکی در مسیر توقف کامل جنگ در یمن داشته و قرار است اواخر هفته جاری دولت مستعفی یمن و انصارالله از طریق ویدئو کنفرانس درباره مسائل مورد اختلاف میان دو طرف گفت‌ وگو کنند.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۲۲ آذر ۹۷ در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق‌هایی درباره استان‌های ساحلی الحدیده و تعز از جمله اجرایی شدن آتش‌بس در الحدیده دست یافتند؛ اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی‌ها محتاج کمک‌های انسانی باشند.

میلیون‌ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران‌های انسانی در جهان را تجربه می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصارالله یمن برای برقراری صلح اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد.

[ad_2]

Source link