نساجی؛ رستگاری در هفته بیست‌وهشتم

[ad_1]

به گزارش ایرنا، یکی از دیدارهای باقیمانده هفته بیست‌وهشتم که دوشنبه شب ۲۰ مرداد برگزار شد، رقابت ۲ تیم نفت مسجد سلیمان و گل‌گهر سیرجان بود که نفتی‌ها بازی ۲ بر یک برده نیمه نخست را در نیمه دوم با دریافت ۲ گل به مهمان قعر جدولی خود واگذار کردند و در امتیاز ۳۴ ماندند تا جایگاه نساجی ۳۶ امتیازی در رتبه هشتم جدول تثبیت شود.

نساجی که پنجشنبه هفته گذشته -۱۶ مرداد- در استادیوم نقش جهان اصفهان یکی دیگر از مدعیان لیگ نوزدهم یعنی سپاهان را شکست داد تا به روند شگفتی‌سازی‌های خود با فکری ادامه دهد، پس از آن پیروزی به طور موقت به رتبه هشتم جدول صعود کرد و منتظر بود تا نتیجه دیدار نفت مسجد سلیمان با گل‌گهر مشخص شود. دیداری که احتمال برد نفتی‌ها در آن بیشتر بود. اما نفت مسجد سلیمان به عنوان تیم هشتم جدول تا پایان هفته بیست‌وهفتم نتوانست در زمین خانگی حریف تیم پانزدهم جدول شود. به این ترتیب هم نفت مسجدسلیمان یک پله سقوط کرد و جای خود را به نساجی داد و هم گل‌گهر که در یک قدمی سقوط قرار داشت از رتبه چهاردهم تا رتبه یازدهم بالا آمد.

نساجی مازندران فصل قبل در پایان هر ۲ نیم‌فصل اول و دوم روی پله دهم ایستاده بود و بهترین رتبه‌ای هم که به دست آورد رتبه نهم جدول در هفته بیست‌ویکم بود که بیشتر از یک هفته دوام نداشت. اما این تیم حالا در رتبه هشتم جدول جایگاه خود را تثبیت کرده و حتی روی کاغذ احتمال گرفتن رتبه هفتم از صنعت نفت آبادان را هم دارد. البته نساجی در پایان هفته چهارم لیگ نوزدهم توانسته بود روی پله چهارم بایستد و طعم بالانشینی را حس کند، اما معمولا رتبه‌های کسب شده در هفته‌های ابتدایی معمولا ملاک ارزیابی یک تیم نیستند.

عبور از نساجی فصل قبل

شاگردان محمود فکری در هشت بازی اخیر با عملکردی خیره ‌کننده توانستند چهار برد و چهار تساوی به دست بیاورند که حاصل آن کسب ۱۶ امتیاز از این هشت دیدار است. یعنی به طور میانگین ۲ امتیاز از هر بازی به دست آوردند که با عملکرد تیم‌های قهرمان برابر می‌کند. مهم‌تر این که نساجی از چهار پیروزی اخیر خود با فکری سه برد را در زمین حریف به دست آورده و ۲ تساوی هم از چهار تساوی خانگی بود. به عبارت دیگر نساجی از پنج بازی خارج از خانه خود در هشت دیدار اخیر موفق به کسب ۱۱ امتیاز شد که آمار بسیار خوبی برای یک تیم میانی جدول لیگ برتر محسوب می‌شود.

نساجی‌چی‌ها به لطف ۱۶ امتیازی که در هشت مسابقه اخیر خود کسب کردند، در هفته بیست‌وهشتم توانستند خودشان را به امتیاز نساجی پایان فصل قبل برسانند و حالا برای ارتقاء آمار امتیاز خود در لیگ برتر برنامه‌ریزی کنند.

از سویی نیز پیروزی نساجی مقابل سپاهان سبب شد که این تیم از آمار بردهای خود در فصل هجدهم سبقت بگیرد. نساجی لیگ هجدهم از ۳۰ بازی موفق به کسب هفت برد شده بود. اما برد نساجی مقابل سپاهان در اصفهان هشتمین پیروزی نماینده مازندران در لیگ نوزدهم است. این تیم در تعداد گل زده هم پیش از رسیدن به پایان لیگ نوزدهم، از نساجیِ فصل هجدهم سبقت گرفت. نساجی در ۳۰ مسابقه فصل هجدهم ۲۸ گل زده بود و حالا در ۲۸ مسابقه ۳۰ گل به ثمر رسانده است.

نساجی و هشت خوان لیگ برتر

ویژگی دیگر این نساجی امتیاز گرفتن از تیم‌های بالای جدول در هفته‌های پیاپی است. پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، فولاد خوزستان و سپاهان به ترتیب پنج تیم بالای جدول هستند که در هفته‌های اخیر نتوانستند از سد نساجی بگذرند. دو تیم بالای جدول با تساوی یک بر یک متوقف شدند و تیم‌های سوم، چهارم و پنجم یعنی تراکتور، فولاد و سپاهان هم که هر سه هنوز مدعی نایب‌قهرمانی بودند و هنوز هم بخت کسب سهمیه دارند از نساجی شکست خوردند. صنعت نفت که یک پله بالاتر از نساجی در رتبه هفتم قرار دارد نیز مقابل نساجی تن به تساوی داد و نفت مسجد سلیمان که این هفته رتبه هشتم را به نساجی واگذار کرد هم با نساجی بدون گل مساوی کرد. از بین تیم‌های نیمه بالای جدول فقط شهر خودرو باقی مانده که نساجی باید در هفته‌ پایانی رقابت‌ها در مشهد به مصاف این تیم برود.

نساجی در حالی از مجموع ۲۴ امتیاز ممکن این هشت بازی ۱۶ امتیاز به دست آورده که مقابل همین تیم‌ها در نیم‌فصل نخست فقط چهار امتیاز کسب کرده بود. نماینده شمال کشور در لیگ نوزدهم در هشت بازی هفته ششم تا هفته سیزدهم که به ترتیب مقابل ماشین‌سازی، تراکتور، فولاد، صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، استقلال، پرسپولیس و سپاهان برگزار شد چهار بازی را باخت و چهار تساوی کسب کرد.

اما در دور برگشت نساجی مقابل همین تیم‌ها عملکرد موفق و دور از انتظاری را ثبت کرد. با ثبت چهار برد و چهار تساوی، چهار برابر بیشتر امتیاز به دست آورد. به عبارت دیگر نساجی با فکری، چهار باخت و چهار تساوی از دیدار مقابل تیم‌های بالای جدول در نیم‌فصل نخست را به چهار برد و چهار تساوی مقابل همین تیم‌ها در نیم‌فصل دوم تبدیل کرد ، ضمن این که آمار گل‌های خورده و زده نساجی هم به شکل چشمگیری بهبود و ارتقا یافت. در هشت دیدار دور رفت نساجی مقابل ماشین‌سازی، تراکتور، صنعت نفت، نفت مسجد سلیمان، استقلال، فولاد، پرسپولیس و سپاهان نساجی ۱۰ گل دریافت کرد و فقط سه گل زد. اما در بازی‌های برگشت مقابل همین تیم‌ها ۱۱ گل زد و ۶ گل دریافت کرد.

نساجی در همین هشت دیدار که با هدایت محمود فکری برگزار کرد موفق شد از آمارهای مثبت ثبت شده توسط این تیم در فصل هجدهم عبور کند و حالا با ۲ بازی دیگر به حفظ جایگاه و حتی در صورت لغزش صنعت نفت در ۲ بازی باقیمانده، به کسب رتبه هفتم جدول فکر می‌کند تا در پایان فصل پشت ۶ تیم مدعی بایستد و خط و نشان جدی برای تیم‌ها در فصل بیستم بکشد.

[ad_2]

Source link