نخستین مرکز دولتی فوق تخصصی درمان ناباروری در اراک بهره‌برداری شد

[ad_1]

استاندار مرکزی در حاشیه آغاز به کار این مرکز درمانی در جمع خبرنگاران گفت: زوج‌هایی که به دلایل مختلف صاحب فرند نمی‌شدند برای درمان هزینه‌های بسیاری تا سقف یک میلیارد ریال پرداخت می‌کردند که با راه اندازی این مرکز، پرداخت به پنج درصد این مبلغ رسیده است.

سیدعلی آقازاده افزود: زوج‌های متقاضی استفاده از خدمات درمان ناباروری در این مرکز با ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال می‌توانند امید داشته باشند که صاحب فرزند شوند.

وی در ادامه به افزایش ۳۰ تخت آی سی یو در بیمارستان آیت الله خوانساری اشاره کرد و اظهار داشت: امروز این تعداد تخت به مجموعه تخت‌های بستری بیمارستان اضافه شد که ۱۰ تخت آن با کمک خیران تامین شده است.

استاندار مرکزی گفت: امکان توسعه تخت‌های آی سی یو بیمارستان آیت الله خوانساری به ۵۰ مورد در آینده نزدیک وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز به ایرنا گفت: در راستای سیاست‌های کلی افزایش جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و تاکید وزیر بهداشت و افزایش نرخ جمعیت در استان مرکزی، این مرکز با تعرفه‌های دولتی در استان به مراجعان خدمات ارایه می کند.

دکتر «بهمن صادقی سده» افزود: مجوز راه اندازی این مرکز سال ۹۶ در اختیار استان قرار داده شد که با تامین بخشی از تجهیزات تخصصی این مرکز، آذرماه پارسال اقدامات اولیه آغاز شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات این مرکز هزینه شده است.

صادقی افزود: بهره‌مندی از خدمات ۱۱ نیرو شامل یک نفر فلوشیپ ناباروری، یک نفر جنین شناس، ۲ نفر ماما، ۲ نفر هوشبر، ۲ نفر پرستار و سه نفر نیرو خدمات در این مرکز پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: مراجعه‌کنندگان این مرکز تخصصی درمانی می‌توانند از امکانات اتاق عمل و درصورت نیاز فوری از خدمات اورژانسی بیمارستان امیرالمومنین(ع) استفاده کنند.

در استان مرکزی ۱۹ بیمارستان فعال با یک‌هزار و ۹۴۵ تخت مصوب و یک‌هزار و ۷۵۰ تخت فعال و ۸۵ بخش درمانی وجود دارد که ۱۵ واحد بیمارستانی مربوط به حوزه دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و ۲ بیمارستان نیز خصوصی در اراک و ساوه است.

[ad_2]

Source link