ناسالم شدن هوای بجنورد و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

[ad_1]

به گزارش ایرنا و براساس داده های این مرکز، شاخص کیفی هوای بجنورد  ۱۰۹ بود که در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

ریزگردها و آلودگی هوای ناشی از افزایش تردد خودروها و همچنین شرایط توپوگرافی و کاسه ای شکل بودن شهر ۲۲۰ هزار نفری موجب شده تا این شهر هر از چند گاهی در وضعیت هوای ناسالم قرار گیرد.

 دستگیری متخلفان زیست محیطی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی رییس اداره حفاظت محیط زیست بجنورد گفت: مسافت طولانی محل مشخص شده توسط شهرداری برای تخلیه فاضلاب های انسانی باعث شده تا تعدادی از تانکر های حمل فاضلاب انسانی نسبت به تخلیه بار خود در حواشی شهر اقدام کنند.  

محمد خالقی گفت: ظهر امروز یک دستگاه لجن کش حمل فاضلاب که در حین تخلیه فاضلاب انسانی سپتاژهای سطح شهر بجنورد در محدوده اراضی روستای بیدک بود با اطلاع رسانی به موقع دوستداران محیط زیست توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد شناسایی و دستگیر شد.

دستگیری ۹ نفر سارق

 جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: ۹ نفر سارق با ۶۱ فقره انواع سرقت ها در بجنورد دستگیر شدند.

سرهنگ محمد غلامی اظهار داشت: این افراد در چندین عملیات جداگانه را دستگیر کردند و به مقر انتظامی منتقل شدند.

وی گفت: متهمان در بازجویی انجام شده به ۶۱ فقره  انواع سرقت  شامل اماکن خصوصی و دولتی، لوازم ساختمانی و داخل خودرو  اعتراف کردندو در نهایت این افراد به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف لوازم یدکی قاچاق در بجنورد 

رییس پلیس آگاهی خراسان شمالی گفت:  بیش از ۳۰ هزار لوازم یدکی قاچاق به ارزش حدود ۹۶ میلیون در بجنورد کشف و ضبط شد.   

سرهنگ مقصود رستگار اعلام کرد: ماموران پلیس آگاهی در راستای طرح مبارزه با کالای قاچاق چندین واحد صنفی را مورد بازرسی قرار دادند و دربازرسی از یک واحد باربری تعداد ۳ کارتن شامل ۳۰هزار و ۸۰۰ عدد لوازم یدکی صنعتی (پیچ) ساخت کشور تایوان را کشف و ضبط کردند.  

وی افزود: در این رابطه یک نفر قاچاقچی دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

[ad_2]

Source link