موانع پیش‌روی سه واحد تولیدی و گردشگری در همدان برداشته شد

[ad_1]

حمیدرضا متین روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: در چهل و ششمین جلسه این ستاد به مشکلات شرکت هگمتان دارو، هتل ایران و کارخانه ارکان لوله رسیدگی شد.

او با بیان اینکه بیماری کرونا بیشتر واحدهای صنعتی و صنفی را تحت تاثیر قرار داده است گفت: این واحدها در ادامه مسیر کار و تولید به مشکلاتی از قبل بدهی معوق بانکی و بیمه دچار شده بودند که با همکاری بانکهای عامل و تامین اجتماعی برای حل و فصل مسائل آنها تصمیم هایی گرفته شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال برای کمک به صنایع و واحدهای تولیدی استان ۱۹۹ مصوبه در ستاد تسهیل و رفع مونع تولید صادر شده که بخش زیادی از آنها اجرا شده است.

به گفته متین بیشتر مشکلات مراجعه کنندگان به این ستاد در حوزه معوقات بانکی، زیربنایی، تامین اجتماعی و مالیات است که تا حد امکان و در چارچوب قانون مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

او به گره گشایی از مشکلات صنعتگران و کارآفرینان تاکید کرد و افزود: از تمام ظرفیت‌های استان در مسیر حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت های شغلی جدید استفاده می‌کنیم تا به اهداف جهش تولید برسیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به فعالسازی ۸۵ واحد راکد از سال گذشته تاکنون افزود: بازگشت این واحدها به چرخه تولید نشان از همت مسوولان برای رونق اقتصادی و بهبود وضعیت کسب و کار در این منطقه دارد.

[ad_2]

Source link