مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

[ad_1]

تولید محصولات گلخانه‌ای اصفهان در ۷سال اخیر ۶۹ درصد رشد یافت

رییس سازمان جهادکشاورزی اصفهان گفت: تولید محصولات گلخانهای در این استان نسبت به ابتدای فعالیت دولت حدود ۱۲۳ هزار تُن معادل ۶۹ درصد رشد یافته است.

مهرداد مرادمند افزود: این میزان در سال زراعی ۹۲ تا ۹۳ که ابتدای فعالیت دولت یازدهم بود حدود ۱۷۸ هزار و ۵۰۰ تن ثبت شد اما در پایان سال ۹۸ به بیش از ۳۰۱ هزار و ۶۰۰ تن افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه کشت گلخانه‌ای بیشتر به سبزی، صیفی و گل‌های زینتی اختصاص دارد، تصریح کرد: خیار، گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان و برخی گل‌های تزیینی، بیشترین آمار کشت گلخانه‌ای در استان را تشکیل می‌دهد و  البته می‌توان تعداد این محصولات بخصوص گل‌های تزیینی را بیشتر کرد.

۱۴۲۰ واحد خون در استان اصفهان اهدا شد

مدیرکل انتقال خون اصفهان گفت: عزاداران حسینی در این استان یکهزار و ۴۲۰ واحد خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در راستای طرح “نذر خون” اهدا کردند.

مجید زینلی افزود: روز تاسوعا مردم استان ۷۵۰ واحد و روز عاشورا ۶۷۰ واحد خون اهدا کردند.

وی اظهار داشت: پایگاه‌های اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا در مرکز خواجوی اصفهان و شهرهای کاشان، نجف‌آباد، گلپایگان، خوانسار و شهرضا فعال بود.

۹۰ درصد هیات‌های مذهبی اصفهان دستورالعمل‌بهداشتی را رعایت کردند

مسوول هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: بالغ بر ۹۰ درصد هیات‌های مذهبی استان در دهه محرم دستورالعمل‌های بهداشتی و ابلاغی ستاد مقابله با کرونا را رعایت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی افزود: تنها حدود ۱۳ هیات در استان اصفهان که بیشتر آنها مجوز فعالیت از تبلیغات اسلامی را نداشتند و تعهدنامه مربوط به ستاد محرم را امضا نکرده بودند تخلفات جزیی داشتند.

وی ادامه داد: این تخلفات بطور عمده شامل توزیع و پذیرایی چای و غذای نذری در ظروف بسته‌بندی نشده، نخل گردانی، نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی بود.

۳۰۰ لیتر بر ثانیه سهمیه آب به شهرک های صنعتی اصفهان اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: حدود ۳۰۰ لیتر بر ثاینه آب و پساب بعنوان منابع آب پایدار در دولت تدبیر و امید به شهرک‌ها و نواحی صنعتی اصفهان اختصاص یافت.

محمدجواد بگی اظهار داشت: این مقدار آب از طریق اجرای حدود یکصد کیلومتر خط به شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان برای استفاده کارگران و صنعتگران انتقال یافت.

وی ادامه داد: تامین آب یکی از مهمترین زیرساخت های سرمایه گذاری در صنایع و ایجاد زیرساخت‌ لازم برای سرمایه گذاری و ارائه خدمات حمایتی به صنایع کوچک و متوسط هم از وظایف اصلی شرکت شهرک های صنعتی است.

همه شرایط برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در سمیرم و لنجان فراهم شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: دومین مرحله یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه لنجان و سمیرم ۲۱ شهریور سال جاری برگزار می‌شود.

حیدر قاسمی با اشاره به دومین دوره انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: از ویژگی‌های این انتخابات نحوه و سیاق تبلیغات است از این رو تبلیغات بنا به شرایط خاص شیوع کرونا و هم به دلیل تعداد محدود داوطلبان برگزار می‌گردد.

وی تصریح کرد: به ازای هر حوزه انتخابیه ۲ برابر تعداد نمایندگان حوزه آن در مرحله دوم رقابت دارند از این رو ۲ نفر که حائز بالاترین رای در مرحله اول شدند در مرحله دوم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

استاندار: اصفهان باید در عملی کردن رهنمودهای رهبری پیشگام باشد

استاندار اصفهان گفت: باید برای عملی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این استان پیشگام باشیم چون این خطه به ابتکار عمل و خلاقیت زبانزد است.

عباس رضایی در حاشیه سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور که به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور رهبر معظم انقلاب و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع مدیران آموزش و پرورش استان افزود: مدیریت استان وظیفه خود می‌داند مباحث آموزش و پرورش را پیگیری کند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مدیریت استان در خصوص عملی کردن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اعلام آمادگی می‌کند، بیان کرد: باید به اهمیت و جایگاه معلمی پرداخت همچنین معلمان باید اهمیت و جایگاه خود را بدانند.

پدیده فرونشست اصفهان نیازمند نگاه ملی است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: لازم است که به پدیده فرونشست در این استان با توجه به ابعاد و تبعات گسترده آن به عنوان یک مساله ملی نگاه شود.

منصور شیشه‌فروش افزود: استان اصفهان از سال‌های گذشته با پدیده کاهش سطح سفره‌های آب زیرزمینی و فرونشست زمین مواجه شده و توسعه بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی در ۲۷ دشت آن ممنوع است.

وی با بیان اینکه در نقاط بحرانی مانند دشت مهیار در هر سال سطح آب‌های زیرزمینی یک متر اُفت پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: میزان فرونشست زمین در این منطقه در هر سال ۱۳ سانتیمتر است.

ذخیره سد زاینده رود به ۲۰ درصد گنجایش آن رسید

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: ذخیره کنونی سد زاینده رود به حدود ۲۷۵ میلیون متر مکعب معادل ۲۰ درصد ظرفیت کلی این سد رسیده است.

حسن ساسانی افزود: آمار و ارقام مذکور و کاهش بارش‌ها از آغاز سال آبی جاری (مهر ۹۸) تاکنون توجه ویژه به صرفه جویی در مصرف آب در بخش‌های مختلف کشاورزی، آشامیدنی و بهداشت و صنعت را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ورودی آب به سد زاینده رود ۱۲.۱ و خروجی از آن ۶۹.۷ متر مکعب بر ثانیه است، خاطرنشان کرد: حجم کنونی سد در مقایسه با میزان سال قبل بالغ بر ۵۰ درصد کمتر است.

شمار بیماران بدحال کرونایی در اصفهان افزایش یافت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: شمار بیماران بدحال کرونایی بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان‌های استان افزایش یافته که به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده است.

آرش نجیمی افزود: با تداوم روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا در شهریور جاری، شمار بیمارانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند به بیش از یکهزار نفر رسید و به تَبع آن، بیماران بدحالی که باید در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان باشند نیز بیشتر شد.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ۲۰۴ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند، تصریح کرد: ۱۲۳ نفر از بین آنها دارای لوله‌گذاری تنفسی و شرایط وخیم‌تری هستند.

۲ تن از کادر درمان اصفهان بر اثر کرونا شهید شدند

2 تن از کادر درمانی استان اصفهان روز جمعه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا شهید شدند.

دکتر سید محمود نوریان، جراح مغز و اعصاب بیمارستان آیت الله کاشانی و احمدطالبی، پرستار بیمارستان امین اصفهان امروز به جمع شهیدان خدمت و مدافع سلامت پیوستند. 

آیین تشییع احمدطالبی پرستار بیمارستان امین و عضو صنفی جامعه پرستاری اصفهان امروز از مقابل این بیمارستان برگزار و در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد. 

مدارس ۴ شهرستان استان اصفهان با یک هفته تاخیر بازگشایی می‌شود

معاون آموزش متوسطه و دبیر پروژه مهر اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: کلاس های چهار شهرستان این استان به دلیل قرمز بودن شرایط کرونایی با یک هفته تاخیر و بصورت مجازی آغاز می‌شود.

محمدرضا ناظم زاده افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا اصفهان و وضعیت پرخطر کرونا در برخی شهرستان‌های اصفهان، آغاز کلاس‌های حضوری در مدارس نواحی شش‌گانه شهر اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان و نجف آباد با یک هفته تأخیر آغاز می‌شود.

وی افزود: کلاس‌های مدارس سایر نقاط استان بنا بر اعلام قبلی به صورت حضوری آغاز می‌شود.

[ad_2]

Source link