مهار ۲۸۱ راس احشام قاچاق در مرزهای ماکو

[ad_1]

سردار یحیی حسین خانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای انسداد کامل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، مرزبانان هنگ مرزی ماکو با اجرای گشت و کمین هدفمند در نوار مرزی و استفاده از تجهیزات اپتیکی و الکترونیکی حین پایش حوزه استحفاظی متوجه حضور قاچاقچیان در نوار مرزی شدند.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان با مشاهده مرزبانان از محل متواری شدند، افزود: نیروهای مرزبانی توانستند در عملیاتی سریع، ۲۸۱ رأس گوسفند را قبل از خروج از کشور مهار کنند.

وی با اشاره به اینکه تلاش مرزبانان برای دستگیری قاچاقچیان احشام ادامه دارد، اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده را هشت میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

[ad_2]

Source link