معترضان آمریکایی مجسمه شخصیت‌های دوران برده‌داری را سرنگون کردند

[ad_1]

به گزارش آسوشیتدپرس، معترضان روز سه‌شنبه به وقت محلی مجسمه‌های شخصیت‌هایی را که بیش از ۱۵۰ سال پیش برای استقلال از ایالات متحده تلاش کرده بودند، به زیر کشیدند.
چندین مجسمه نیز به دستور فرماندار ایالت کارولینای شمالی از محلشان برداشته شدند تا زد و خوردی میان معترضان و هواداران برتری نژادی ایجاد نشود.
معترضان در منطقه «گلدن گیت پارک» سان فرانسیسکو هم با رنگ قرمز روی پایه ستون مجسمه‌ها نوشتند: برده‌دار. آنها سپس مجسمه‌ها را با طناب سرنگون کردند.
یکی از این مجسمه‌ها متعلق به «فرانسیس اسکات کی» سراینده سرود ملی آمریکا بود. کی چند برده داشت.
یکی دیگر از این مجسمه‌ها به «اولیس گرانت» تعلق داشت. وی در پایان جنگ داخلی آمریکا نقش ایفا کرد و سپس رییس جمهوری این کشور شد. معترضان معتقدند که وی و خانواده‌اش برده‌دار بودند. 
مجسمه «خونیپرو سرا» مسیونر اسپانیایی قرن هجدهم نیز به زیر کشیده شد. وی بومیان آمریکا را مجبور کرد که کاتولیک شوند در غیر اینصورت آنها را مجازات می‌کرد.
مخالفان سرا می‌گویند که وی قبایل و فرهنگ آنها را از بین برد.
معترضان در روزهای مجسمه‌های «جورج واشنگتن» از بنیانگذاران و اولین رییس جمهوری آمریکا در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگان، «توماس جفرسون» سومین رییس جمهوری این کشور و «کریستف کلمب» کاشف قاره آمریکا را سرنگون کردند.
اعتراضات علیه نژادپرستی و نمادهای دوران برده‌داری آمریکا پس از قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست توسط پلیس این کشور اوج گرفت.

[ad_2]

Source link