معاون وظیفه عمومی کردستان: طرح دستگیری سربازان فراری بزودی اجرا می‌شود

[ad_1]

سرهنگ علی جعفری روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سنندج اظهار داشت: انجام خدمت مقدس سربازی طبق قانون یکی از نیازهای کشور برای تامین امنیت است که در این راستا نظام وظیفه عمومی به منظور جلوگیری از غیبت برخی مشمولان قرارگاه احضار و اعزام مشمولان غایب و فراری را راه اندازی کرده است.

وی یادآور شد: آغاز دستگیری مشمولان فراری یکی از اولویت‌های این قرارگاه در استان‌هاست که این ماموریت بزودی با فروکش شدن برخی محدودیت‌های اجتماعی در کشور از جمله شیوع ویروس کرونا آغاز می‌شود.

معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد تامین امنیت در مرزها و داخل کشور بر عهده نیروهای وظیفه یگان‌های مسلح است، افزود: مشمولان غایب و فراری در شرایطی که به صورت خود معرف در یگان‌ها حضور پیدا کنند مورد عفو قرار گرفته و تمام تنبیهات قانونی آنان بخشیده خواهد شد.

سرهنگ جعفری تاکید کرد: علاوه بر بازداشت و اضافه خدمت، مشمولان غایب و فراری از برخی امتیازات اجتماعی از جمله اخذ تسهیلات بانکی، برخی مجوزهای قانونی کسب و کار و دریافت خدمات اجتماعی محروم هستند.

خانواده‌ها به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از حضور در محل‌های اعزام خودداری کنند

وی با اشاره به اینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا  طبق روال گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به اعزام نیروی وظیفه به یگان‌های مسلح می‌کند، گفت: انتظار می‌رود خانواده‌ها به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از حضور در محل‌های اعزام خودداری کنند و به همراه مشمول به این مراکز در روزهای اعزام رفت و آمد نداشته باشند.

سرهنگ جعفری افزود: این معاونت در استان کردستان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی ورزشگاه ۲۲ گولان را به این مساله (اعزام سربازان) اختصاص داده و علاوه بر آن پیشنهاد اعزام به صورت خود معرفی را به سازمان مرکزی نظام وظیفه ارایه کرده است.

سرهنگ جعفری یادآور شد: ماموران این معاونت که به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنگام اعزام در بدو ورود به تمام مشمولان ماسک رایگان اهدا ‌کرده و نسبت به ضد عفونی دست‌های مشمولان و اتوبوس‌های حامل آنها به مراکز آموزشی نیز اقدام می‌کنند.

وی اضافه کرد: همچنین پزشک و پرستار بهداری نیز نسبت به تب سنجی و غربالگری مشمولان در محل درب ورودی مراکز اعزام اقدام کرده و افرادی که مشکوک به بیماری باشند را به مراکز درمانی انتقال می‌دهند تا مراخل درمانی بر روی آنها انجام و پس از بهبودی کامل در زمان دیگری به خدمت مقدس سربازی اعزام شوند.

[ad_2]

Source link