معاون وزارت راه و شهرسازی : بزرگراه یزد – سورمق اقلید امسال افتتاح می‌شود

[ad_1]

خیرالله خادمی  روز سه‌شنبه در بازدید از این طرح افزود: با تکمیل تقاطع طرفین این کنارگذر بتوانیم تا پایان سال کنارگذر به بهره برداری برسد تا ترافیک سنگین شهر ابرکوه را تفکیک و ایمنی شهر را بالا ببریم. 

به گزارش ایرنا به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی یزد، وی در سفر یکروزه به استان از پروژه‌های در دست احداث و همچنین بررسی پیشرفت راه آهن یزد- ابرکوه -اقلید به عنوان پروژه ملی، بزرگراه یزد- ابرکوه -سورمق که اتصال بزرگراه فارس به  یزد را برقرار می کند، کنارگذر ابرکوه و ایستگاه در دست احداث  راه آهن مهریز بازید و از نزدیک کیفیت اجرای این پروژه ها را مورد ارزیابی قرار داد.

در این سفر که با هدف بازدید از پروژه‌های در حال انجام ریلی و همچنین بزرگراهی صورت گرفت به بهره برداری پروژه های ریلی تا پایان سال تاکید شد.

همچنین در این سفر در نشستی که با حضور استاندار یزد برگزار شد رفع موانع، پیگیری نیازهای مالی،سرعت بخشیدن به پیشرفت پروژه‌ها، نظارت و پیگیری مستمر در تامین میزان ریل مورد نیاز پروژه یزد اقلید مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

محمدعلی طالبی  در ادامه افزود: با توجه به اهمیت پروژه ریلی یزد – اقلید و تاثیر بسزایی که در حمل نقل استان دارد ،امیدواریم با همت مسوولان  و قول مساعد مسوولان وزارت راه و شهرسازی تا پایان سال شاهد بهربرداری از این پروژه ملی باشیم.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در جاده های استان یزد تردد می کنند.

استان یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلو متر راه فرعی، ۲هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع راه های آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر، راه‌های شریانی و ملی است.

یزد در بحث طول راه های شریانی رتبه ۱۰ کشوری را دارد، از لحاظ طول بزرگراه در جایگاه هشتم، طول راه اصلی در رتبه ۱۴ ،‌ طول راه های فرعی در جایگاه ۱۵ و طول راه روستایی رتبه ۲۲ کشوری را داراست.

[ad_2]

Source link