معاون استاندار همدان: تکریم شخصیت‌هایی همچون آیت‌الله مدنی ضروری است

[ad_1]

مصطفی آزادبخت روز یکشنبه در جلسه هماهنگی همایش گرامیداشت آیت الله مدنی دومین شهید محراب اظهار داشت:  شخصیت آیت الله مدنی دریا است و پهناوری و وسعت این دریا قبل توصیف نیست. 

وی اضافه کرد: این روحانی بزرگ جایگاهی برای خودش متصور نبود و با اشرافیت کامل بر تمام ابعاد دین اسلام همه نیکی و خوبی‌ها را برای مردم می‌پسندید و هرگز چیزی برای خود نخواست. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: این عالم شهید قبل از پیدایش انقلاب اسلامی و تغییر رژیم تفکر انقلابی را بنیان گذاری کرده و بعد از انقلاب نیز یار وفادار امام خمینی (ره) بود. 

آزادبخت تاکید کرد: آیت الله مدنی و همه شهدا نیازی به تکریم و پاسداشت ندارند بلکه ما برای ادای دین و جاری بودن تفکر ایثارگری و خلوص روح و روانمان نیازمند برگزاری چنین آیین‌هایی هستیم.  

وی خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده همواره بهترین انسانها به دست ظالم‌ترین‌ها کشته می‌شوند و آیت الله مدنی هم اینگونه بود و به دست منافقین به شهادت رسید.  

شخصیت شهید مدنی پس از ۴۰ سال هنوز جاذبه دارد 

مدیرعامل موسسه شهید محراب آیت الله مدنی (ره) نیز در این آیین گفت: شهید مدنی شخصیتی همه جانبه داشت که توانست جامعه را در ۴۰ سال پس از شهادتش با خود همراه کند و فراموش نشود. 

سید محمد کاظم حجازی با بیان اینکه شهید مدنی در حوزه‌های معنوی، سیاسی، اجتماعی و اخلاقی به مدارجی عالی دست یافته بود افزود: توجه به هر یک از ابعاد شخصیتی او می‌تواند الگویی برای تربیت نسل جوان باشد. 

وی ارتباط تنگاتنگ با جوانان را از دیگر خصوصیات شهید مدنی ذکر کرد و گفت: هر کسی آیت الله مدنی را می‌شناخت او را از نزدیکترین افراد خود می‌دانست و این موجب می‌شد گروه‌های مختلف مردم بر گرد او جمع شوند. 

حجازی یادآوری کرد: شهید مدنی در زمان حضور در استان همدان اقدام به ساخت مسجد مهدیه کرد و صندوق قرض الحسنه مهدیه و درمانگاه مهدیه از دیگر یادگاران شهید مدنی در این شهر محسوب می‌شود.  

همایش گرامیداشت سی و نهمین سالگرد شهادت آیت الله مدنی پنجشنبه ۲۰ شهریور بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد مهدیه همدان با حضور تنی چند از علما و فضلای کشور برگزار و این آیین به صورت زنده از شبکه استانی صدا و سیما برای بهره مندی عموم مردم پخش می‌شود.  

شهید مدنی از سال ۱۳۴۲ با استقرار در منطقه دره مرادبیک همدان مبارزات انقلابی را علیه رژیم ستم شاهی رهبری می‌کرد. 

این مجاهد نستوه سرانجام در بیستم شهریور ۱۳۶۰ در ۶۸ سالگی پس از اقامه نماز در محراب نماز جمعه تبریز توسط منافقین به مقام رفیع شهادت نائل شد.

[ad_2]

Source link