مصرف بنزین کشور ۲۲ میلیون لیتر کاهش یافت

[ad_1]

همایون صالحی شامگاه سه شنبه به ایرنا در کرج گفت: تا پیش از اصلاح قیمت بنزین ، مصرف این نوع سوخت در کشور روزانه ۹۸ میلیون لیتر بود که اصلاح قیمت و شیوع بیماری کرونا این میزان مصرف را به حدود ۷۶ میلیون لیتر در روز کاهش داد.

وی اظهار داشت: البته اصلاح قیمت بنزین موجب شد تا میزان مصرف سوخت سی ان جی در کشور افزایش یابد.

صالحی گفت : در اسفندماه سال ۹۸ و فروردین ۹۹ میزان مصرف بنزین به علت شیوع بیماری کرونا روزانه به حدود ۴۰ میلیون لیتر رسید.

رییس هیات مدیره کانون سراسری جایگاه داران سوخت کشور بیان داشت: اکنون مهمترین مشکل جایگاه داران عدم افزایش دستمزد در سال جاری است که انتظار می رود مسوولان کشور این مشکل را برطرف کنند.

وی افزود: شیوع بیماری کرونا خسارت زیادی به درآمد جایگاه داران سوخت کشور وارد کرد و از سوی دیگر افزایش نرخ ارز نیز بر مشکلات افزود و سبب شد تا خرید تجهیزات جایگاه ها گران تر از گذشته تمام شود.

صالحی گفت : اکنون سه هزارو ۸۰۰ جایگاه عرضه بنزین و گازوئیل در کشور فعال است و انتظار می رود مسوولان برای تامین دستمزد این جایگاه ها چاره جویی کنند.

وی بیان داشت : اکنون جایگاه داران سوخت کشور با مشکلات متعددی مواجه هستند و می بایست از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سایر دستگاه های کشوری مورد حمایت قرار گیرند.

   

[ad_2]

Source link