مزایای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز اعلام شد

[ad_1]

حسین فلاح نژاد  روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران بیان داشت: شیوع ویروس کرونا و الزام به تعطیلی کسب و کارها بستری فراهم آورد تا در بحث ایجاد اشتغال، مشاغل خانگی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی البرز خاطر نشان کرد : این طرح در سه فاز اجرا می شود که با شناسایی حلقه‌های مفقوده‌ مشاغل خانگی و با تیم‌سازی و شبکه‌سازی مورد نیاز، شاهد افزایش کمی و کیفی محصولات عرضه شده در بازار توسط تولید کنندگان مطرح خواهیم بود و همچنین سهم استان البرز در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سه فاز ۲ هزارو۵۰۰ نفر تعیین شده است.

وی درخصوص نحوه ثبت نام در این طرح ملی در استان البرز گفت :  متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی در ۲ گروه متقاضیان و پشتیبان ها باید در زمان مقرر در سامانه  inhb.ir اقدام به نام نویسی کنند که در همین راستا تاکنون  حدود ۸۰۰ نفر متقاضی برای استفاده از مزایای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در البرز در این سامانه ثبت نام کرده اند.

فلاح نژاد در خصوص شرایط بهره برداری از این طرح بیان داشت : برای ثبت نام در طرح توسعه مشاغل خانگی  افراد باید داری حداقل ۱۸ سال سن و بومی استان بوده و عدم اشتغال تمام‌ وقت و  نداشتن بیمه‌ کارآفرینی نیز از شروط ثبت‌نام در طرح محسوب می شود ؛  تمام مشاغل خانگی اعم از صنایع دستی،تولیدی، کشاورزی، قالی بافی، فعالیت های فرهنگی و هنری و امثال آن مشمول این طرح هستند.

این مسوول عنوان کرد :  توانمند سازی، مهارت آموزی، تجربه اندوزی، هدایت و مشاوره شغلی، راه اندازی و تثبیت فعالیت های اقتصادی با توجه به مزیت های منطقه و آشنایی با انواع مدل های کسب و کار مشاغل خانگی، خویش فرمایی، شبکه سازی، زنجیره ارزش، اتصال به برندها و بنگاه های بالادستی در این برنامه پیش بینی شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز در خصوص  موضوع اتصال به بازار کار در این مشاغل  گفت : شکل دهی و ظرفیت سازی بازارهای فیزیکی، الکترونیکی و اتصال به بازار و بنگاه های بالادستی، تولید استاندارد و برند سازی، ارتقای کیفیت محصولات و بسته بندی و کمک به تنظیم برنامه های تولید و فروش از موضوعات اساسی این طرح است و بخش شناسایی محصولات برتر و پیشرانان در سطح ملی و استانی نیز در دستور کار قرار دارد.

فلاح نژاد  ادامه داد: اتصال به پیشران، ایجاد مشارکت با کسب و کارهای بالادستی با جلب موافقت کارآفرینان، همکاری و شکل دهی بازارهای فروش الکترونیکی و معرفی و فروش محصولات با استفاده از تمام امکانات دیجیتال برای متقاضیان مشاغل خانگی، فروش از طریق برپایی بازارچه های فصلی و موقت، برگزاری نمایشگاه های عرضه محصولات، استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی و بخش های غیردولتی در امر بازاریابی و فروش و ایجاد دسترسی به مواد اولیه با کیفیت و با قیمت مناسب و تامین ابزار مورد نیاز با معرفی متقاضیان مشاغل خانگی به بنگاه های پیشران و بالادستی از مهم ترین اقداماتی است که در راستای اجرای این طرح انجام خواهیم داد.

وی ابراز امیدواری کرد : با پیاده‌سازی موفق این طرح در استان که نیازمند همراهی، همکاری و هم‌اندیشی بخش‌های مختلف مرتبط است، شاهد نهادینه شدن سهم مشاغل خانگی در اقتصاد کشور به‌ویژه در سال «جهش تولید» باشیم.

[ad_2]

Source link