مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن افتتاح شد

[ad_1]

آیین افتتاح مرکز جهادی پیشرفته راه آهن همزمان با امضای تفاهمنامه همکاریهای مشترک بین شرکت راه آهن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عصر امروز (سه شنبه) در ساختمان راه آهن برگزار شد.

این تفاهم‌نامه توسط «سعید رسولی» مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و «اسماعیل قادری فر» رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

همزمان با امضای این تفاهم‌نامه با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «سورنا ستاری» معاون علمی ‌و فناوری رییس‌ جمهوری، ” مرکز جهادی پیشرفت راه آهن جمهوری اسلامی ایران” نیز به بهره برداری رسید.

همکاری در توسعه زیست بوم نوآوری در حوزه حمل و نقل ریلی با به ‌کارگیری حداکثر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی با استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های هوشمند در حوزه ریلی کشور، از مهمترین محورهای اجرای این تفاهم‌نامه است.

همچنین همکاری در هوشمند سازی و دیجیتالی کردن شبکه ریلی همراه با مدیریت ترافیک ایمنی و توسعه، نگهداری زیرساخت ها و ناوگان با بهره گیری از فناوری‌های نوین و استارتاپ ها به منظور ارتقا بهره وری در حمل و نقل ریلی کشور از دیگر زمینه های همکاری بین دو طرف در این تفاهم‌نامه است.
دو طرف در این تفاهم‌نامه موافقت کردند که در زمینه برقی‌سازی شبکه و ناوگان ریلی، ایجاد سامانه پایش مخاطرات طبیعی در شبکه و راه اندازی مرکز تست در صنعت ریلی و همچنین استانداردسازی و صدور گواهینامه‌های مورد نیاز همکاری کنند.

[ad_2]

Source link