مردم مواظب کلاهبرداری‌های استخدامی در فضای مجازی باشند

[ad_1]

سرهنگ محمدعلی آدینه لو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برخی افراد متخلف و سودجو به بهانه جذب نیروی کار نسبت به درج و انتشار آگهی‌ استخدام شرکت‌ها و ادارات در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، اقدام کرده و پس از جلب اعتماد شهروندان با اخذ مبالغی تحت عنوان هزینه‌های ثبت‌نام یا کاریابی، آنان را فریب داده و کلاهبرداری می کنند.  
وی با تاکید براینکه برخی افراد فرصت طلب، با توجه به تاثیرات منفی ویروس کرونا بر کسب و کار، با استفاده از این شیوه از شهروندان کلاهبرداری می کنند و که باید مواظب بود و در دام آنان گرفتار نشد.
رییس پلیس فتا استان زنجان گفت: شهروندان توجه داشته باشند هرگونه گزینش و استخدام در شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی با شرایط و ضوابط خاص و بر اساس نیازمندهای شغلی آنها از طریق فراخوان‌های عمومی در سایت‌های مربوطه، خبرگزاری‌ها، نشریات محلی و کاریابی‌های معتبر صورت می‌گیرد.
آدینه لو به شهروندان توصیه کرد از واریز هرگونه وجه به حساب اشخاص ناشناس خودداری و در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyber اطلاع دهند تا اقدامات لازم قانونی به منظور دستگیری متخلفان به عمل آید.  

[ad_2]

Source link