مردم با حفظ فاصله اجتماعی مراسم شب تاسوعا را در تهران برگزار کردند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شامگاه جمعه هیات های مذهبی سراسر تهران در محرم امسال با حال و هوایی متفاوت یاد و خاطر حضرت عباس (ع) را گرامی داشتند.

هیات ها و مساجد و تکیه های عزاداری با برپایی مراسم در فضای باز و با حفظ پروتکل های بهداشتی، علاوه بر حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، دست دعا را برای از بین رفتن این ویروس منحوس و شفای بیماران بالا بردند و از خاندان اهل بیت علیهم السلام برای گذر از این دوران طلب مدد کردند.

میدان های اصلی شهر تهران و مساجد در شب تاسوعا با هماهنگی نهادها، با برقراری نظم، شاهد حضور هزاران نفر از دوستداران امام حسین (ع) و یاران باوفایش بود و اغلب عزاداران با استفاده از ماسک در این مراسم حضور یافته بودند.

در کنار این اتفاق، هیات های مختلف به صورت سیار با گذر از کوچه و خیابان، خانواده هایی را که به دلیل ویروس کرونا در خانه مانده بودند از مراسم پرفیض شب تاسوعا بی نصیب نگذاشتند.

از دیگر اتفاقات شب تاسوعای امسال، فقدان سردار حاج قاسم سلیمانی بود که در عملیاتی تروریستی از سوی رژیم آمریکا به همراه یاران با وفایش به شهادت رسید. حاج محمود کریمی از مداحان اهل بیت در نخستین تاسوعا که بدون حضور سردار قاسم سلیمانی برگزار می شود به منزل این شهید بزرگوار رفت و در منزل این شهید به مداحی پرداخت.

[ad_2]

Source link