مدیرکل آموزش و پرورش کرمان: برخی‌ به دنبال بزرگنمایی کاستی‌های شبکه شاد هستند

[ad_1]

احمد اسکندری نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در شرایط بحرانی فعلی کشور افرادی موفق هستند که در برابر مشکلات ایستادگی می کنند، تصریح کرد: باید پیرامون شبکه شاد نگاهمان را  تغییر دهیم و با تکیه بر نقاط قوت کار را در این  شبکه آموزشی مجازی پیش ببریم.

وی تاکید کرد : غیرحضوری شدن موقت آموزش ها و تعطیلی مقطعی مدارس نمی تواند بهانه ای برای کم کاری عده ای باشد، زیرا به تعبیر قرآن امانتداری سبب ازدیاد نعمت می شود و کم کاری و خیانت، فقر را به همراه دارد.

اسکندری نسب راه اندازی شبکه شاد را یکی از فرصت های ناب در نظام آموزشی کشور برشمرد و اظهار داشت : این شبکه انحصاری، ایمن و رایگان است که مورد تحسین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هم قرار گرفته و امروز قابلیت ها و ظرفیت هایی هم به آن افزوده شده است.

وی بر ممنوعیت استفاده از پیام رسان های غیرداخلی توسط دانش آموزان و معلمان استان تاکید کرد و گفت: تا قبل از ورود دستگاه های نظارتی، استفاده از آموزش های مجازی باید در بستر پیام رسان های داخلی و شبکه شاد، برای همه مدارس اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خواستار توجه جدی تر مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان به موضوع احراز هویت در شبکه شاد شد و گفت: انتظار ما این است وضعیت کرمان در زمینه احراز هویت در شبکه شاد قوی تر و با تمام توان دنبال شود.

اسکندری نسب گفت: سخت کوشی و خلاقیت همه کارکنان ستادی و آموزشی در شرایط دشوار کرونایی باید موجب بالندگی استان شود از هیچ کوششی نباید دریغ کنیم و مسئولیت باید از کسانی که نمی توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند و متعهد به کارشان باشند، سلب شود.

وی همچنین با اشاره با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و حوزه آموزشی گفت: بازدیدهای بهداشتی انجام شده در مدارس استان کرمان گویای اجرای شیوه نامه های بهداشتی مصوب و رعایت قابل قبول موارد بهداشتی توسط دانش آموزان و معلمان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به تداوم تعطیلی آموزش های حضوری تا ۲۳ آبان ۹۹ گفت: تصمیم گیری در خصوص فعال بودن مدارس یا ۱۰۰درصد بودن آموزش های غیرحضوری بر عهده ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری کرونا است.

[ad_2]

Source link