مدرسه شهید مدرس شهرری با حفظ آثار تاریخی آن بازسازی می‌شود

[ad_1]

حسین توکلی کجانی روز شنبه در بازدید از روند بازسایز مدرسه تاریخی شهید مدرس شهرری، افزود:  تلاش می شود ظرف مدت یکسال این مدرسه احیا تا زمینه تحصیل مجدد فرزندان ری در مدرسه ماندگار و تاریخی شهید مدرس محقق شود.

وی اظهار داشت: مدرسه شهید مدرس شهرری از جمله واحدهای آموزشی است که بزرگان و مفاخر معاصر ری در آن تحصیل کرده و پرورش یافته اند و عمده ساکنین ری از این مدرسه خاطرات به یاد ماندنی دارند.
این مسئول خاطرنشان کرد: مدرسه شهید مدرس شهرری به عنوان یک واحد آموزشی ماندگار، مجموعه ای آموزشی، فرهنگی و میراثی به شمار می رود و در این راستا احیای آن از اولویت های مهم در شهرستان ری است.

دبیرستان شهید مدرس شهرری بعد از مدارس دارالفنون و البرز یکی از نهادهای آموزشی قدیمی و پر افتخار تهران است که قدمت آموزشی آن به سال ۱۳۵۲ خورشیدی می رسد و از ابتدای فعالیتش چهره های شاخصی را در همه حوزه ها به کشور اهدا کرده است و در سال ۹۱ به عنوان مدرسه ماندگار کشور شناخته و ثبت شد.

تعداد ۱۰۰ نفر از دانش آموزان این دبیرستان در زمان انقلاب و دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمدند

حدود ۸۰ درصد مصالح به کار رفته بنا از آجر است و کتیبه‌های کاشی کاری شده آبی رنگ در قسمت‌های خاص به زیبایی بنا افزوده است، مساحت کل دبیرستان ۹ هزار متر مربع است که پنج هزار و ۴۰۰ متر مربع آن به زیر بنای این آموزشگاه اختصاص یافته است.

[ad_2]

Source link