مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در دستور کار دهیاران و شورا قرار گیرد

[ad_1]

سیدجلال سید محمدی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری اظهارداشت: ساخت وسازهای غیر مجاز و هجوم افراد غیر بومی برای خرید اراضی معضل گیلان و شهرستان صومعه سرا است که در صورت جلوگیری نکردن از آنها با توجه به روند کنونی این ساخت وسازهای غیرمجاز، مشکلات زیادی  گریبانگیر شهرستان می شود.
وی در ادامه با اشاره به رتبه سوم گیلان در احیای واحدهای راکد در کشور افزود : می طلبد بانک ها و دستگاه های اقتصادی در رفع موانع تولید بیشتر بکوشند .
وی عنوان کرد: استان گیلان از لحاظ کرونا وضعیت خوبی ندارد و مردم این بیماری را دست کم گرفته اند و در صورت ادامه این روند با خطر بحران گسترده اجتماعی روبه رو می شویم .
سید جلال سید محمدی با  اشاره به اینکه مردم نقش مستقیم در شکست کرونا دارند، افزود :
رعایت پروتکل ها در تمامی اقشار و آحاد مختلف جامعه ضروری است .
وی با اشاره به اینکه در  سال زراعی قبل ۸۰ کیلومتر از انهار و رودخانه ها لایروبی شده است افزود: مساحت آببندان ها ۸۰۰ هکتار است و با لایروبی ها بیش از یک میلیون متر مکعب ذخیره آبی خواهیم داشت .
وی افزود: وجود مسوولان، وابسته به مردم است و تکریم ارباب رجوع اولویت است و رعایت اخلاق مداری موجب رضایت وامنیت خاطر آنها می شود.
وی افزود: باتوجه به کمبود نیرو و شرایط سخت مدیریتی یک استعلام و پاسخ اداری نباید چند ماه طول بکشد و راهکار مناسب در تسریع روند کار اداری دیده شود.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان صومعه سرا هم در این جلسه  گفت :با تلاش های انجام شده هن اکنون توانسته ایم با کاهش ۵۰ درصدی سرقت های مهم رتبه نخست را در این حوزه در گیلان کسب کنیم.
سرهنگ کوهستانی افزود:  دستگیری سارقان از مهمترین اولویت های ماست و در این راستا ۷۳درصد کاهش در سرقت احشام و ۳۸درصد کاهش سرقت از اماکن دولتی را شاهدیم .
رئیس اداره راهداری شهرستان صومعه سرا هم در ادامه اظهارداشت: با فعالیت ۴شرکت حمل ونقل باربری کالا درسال گذشته ۱۷۶هزار تن کالا جابجا شده است .
نیما شفقی ضمن اشاره به اینکه ۴۰۰ حلقه لاستیک بین این ناوگان توزیع  شده گفت : این تعداد جوابگوی نیاز آنها نیست . وی افزود: ۴ ناوگان حمل ونقل مسافر این شهرستان در سال گذشته انتقال ۹۳هزار و ۵۰۰مسافر را برعهده داشته اند .
وی با اشاره به اینکه ۹۴۶ کیلومتر راه شهری و روستایی در حوزه این اداره قرار دارد ،افزود: از ۷۱۸ کیلومتر راه روستایی این شهرستان ۶۵۵کیلومتر آسفالت شده است و روکش ۱۰ کیلومتر از راه ها در سال جاری انجام گرفته و چندین روستای دیگر مانند صیقلان و عربان هم در دست انجام است و برای ۲۵ کیلومتر دیگر هم برنامه ریزی داریم .
وی افزود: ۴۱۸ مورد جلوگیری از ساخت وساز غیر مجاز و۷۶۰ مورد هم برخورد قانونی به ورود به حریم جاده در نیمه نخست سال داشته ایم .
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزار نفر جمعیت و سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

[ad_2]

Source link