مادورو از ایران برای کمک به شکست تحریم‌ها آمریکا قدردانی کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه در یک گفت وگوی  تلویزیونی به ارسال چندین محموله سوختی از سوی ایران به این کشور اشاره کرد و افزود: ما به همدیگر کمک می‌کنیم. فکر می‌کنم تجربه [همکاری با] ایران کمک می‌کند تا ظرفیت مدیریتمان را تقویت کنیم.

رییس جمهوری ونزوئلا بدون اشاره به جزئیات همکاری با ایران، ادامه داد: باید تا زمانی که در جنگ [اقتصادی] هستیم، سکوت کنیم.

ایران پیش از این پنج فروند کشتی نفتکش با نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» را که حامل سوخت بود، به ونزوئلا تحویل داد.

حرکت موفقیت‌آمیز نفتکش‌های حامل نفت ایران به سوی ونزوئلا در حالی انجام شد که تهدیدهای آمریکا علیه این اقدام بی‌اثر ماند.
به دنبال آن، آمریکا در یک اقدام خصمانه به کشورها، بنادر، شرکت‌های حمل و نقل و بیمه‌گذاران خارجی هشدار داد، در صورت ارائه خدمات به نفتکش‌های ایرانی حامل مواد نفتی به ونزوئلا با تحریم‌ رو به‌رو خواهند شد.

آمریکا همچنین در پی این موفقیت ایران و ونزوئلا، تلاش کرد با خبرسازی و انتشار اخبار کذب مبنی بر توقیف چهار نفتکش حامل نفت ایران به مقصد ونزوئلا، سرپوشی بر شکست تحریم‌های خود بگذارد.

این در حالی است که هم مقام‌های ایرانی و هم مقام‌های ونزوئلا تاکید کرده‌اند که هیچ نفتکش متعلق به ایران توسط آمریکا توقیف نشده است.

[ad_2]

Source link