فرهنگسرای سرو تهران صاحب مدرسه صنایع دستی می‌شود

[ad_1]

رویا فتحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این مدرسه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و شعار سال ۱۳۹۹ «جهش تولید» و با هدف حمایت از هنرمندان، ترویج آموزش صنایع دستی استان‌ها و آشنایی شهروندان منطقه ۶ تهران با صنایع دستی راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی یک روزه، نمایشگاه دائمی و موقت، همایش‌های آموزشی تخصصی، آشنایی هنرجویان با بسته‌بندی، بازاریابی و صادرات از جمله برنامه‌های مدرسه صنایع دستی فرهنگسرای سرو است.

فتحی افزود: ۲۳ کارگاه آموزشی با حضور اساتید به‌نام و طراز اول کشور در این مدرسه دایر می‌شود که کارگاه‌های معرق چوب، قلم‌زنی، خاتم‌کاری، زیورآلات سنتی، مینیاتور و میناکاری از جمله آنهاست.

رئیس فرهنگسرای سرو بیان کرد: هنرجویان پس از حضور در این دوره‌ها و کسب نمره قبولی گواهینامه‌ای معتبر از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به صنایع دستی کشور اظهارداشت: امسال به مناسبت هفته صنایع دستی قصد داریم مدرسه صنایع دستی را با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در فرهنگسرای سرو راه‌اندازی کرده تا با تمرکز بیشتری به این موضوع بپردازیم.

فتحی اظهارداشت: ایجاد این محیط آموزشی می‌تواند زمینه‌ساز ذوق، اشتغال، انتقال تجربه و دانش هنرمندان شده و زمینه اشتغال بانوان و کارآفرینان در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی را فراهم کند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ تهران ابراز امیدواری کرد: این مدرسه تبدیل به محلی برای هم‌افزایی اساتید رشته صنایع دستی و آموزش هنرهای دستی به دانش‌آموزان و سایر علاقه‌مندان در این حوزه شود.

به گفته فتحی، پیش از این نیز دو مدرسه صنایع ‌دستی در فرهنگسرای اشراق در منطقه چهار و بوستان المهدی در منطقه ۹ تهران آغاز به‌ کار کرده است.

سومین مدرسه صنایع دستی تهران با حضور مسئولین سازمان فرهنگی هنری شهرداری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اساتید رشته صنایع دستی روز سه‌شنبه(۲۷ خرداد) ساعت ۱۰:۳۰ با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در فرهنگسرای سرو برگزار خواهد شد.

۲۰ تا ۲۷ خردادماه هفته صنایع دستی نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link