فرمان واشنگتن برای ممانعت از ورود چندین کالای چینی به آمریکا

[ad_1]

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، “مارک مورگان” مسئول کمیسیون گمرک و حفاظت از مرز (CBP) آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دستورالعمل‌های امروز پیام روشنی به جامعه جهانی است که ما اعمال غیرقانونی، غیرانسانی و استثماری کار اجباری را در چرخه بازار ایالات متحده تحمل نخواهیم کرد.

براساس اعلامیه وزارت امنیت داخلی آمریکا، این دستورات مربوط به محصولاتی است که در چندین مرکز در منطقه خودمختار سین کیانگ اویغور چین تولید شده‌ و وزارت امنیت داخلی آمریکا آنها را به عنوان اردوگاه های بازداشت یا کار اجباری تعیین کرده است.

برندا اسمیت معاون اجرایی کمیسیون گمرک و حفاظت از مرز آمریکا در بیانیه‌ای تاکید کرد که ورود کالاهای مو، پنبه، پوشاک و رایانه که  با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، چرخه بازار ایالات متحده را تضعیف می‌کند. 

با افزایش تنش‌ها میان پکن و واشنگتن بر سر مسأله هنگ‌کنگ، مقامات چینی خرداد ماه سال جاری به شرکت‌های کشاورزی بزرگ دستور دادند تا خرید برخی از محصولات کشاورزی آمریکا از جمله سویا را تعلیق کنند.

این اقدام پس از آن انجام شد که با بالا گرفتن تنش‌ها میان دو کشور بر سر قانون امنیتی جدید چین برای منطق هنگ‌کنگ، دونالد ترامپ تهدید کرد امتیازات تجاری و مسافرتی هنگ‌کنگ را لغو خواهد کرد و حتی برخی مقامات چینی و هنگ‌کنگی را تحریم می‌کند.

[ad_2]

Source link