فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی: انتقام خون شهدا را از اشرار می‌گیریم

[ad_1]

سردار یحیی حسین‌خانی روز شنبه در حاشیه آیین تشییع شهدای هنگ مرزی سردشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تسلیت به مناسبت شهادت این مرزبانان در درگیری با اشرار اظهار داشت: نیروهای هنگ مرزی با تمام توان خود به صورت شبانه‌روزی برای مقابله با معاندین، اشرار و متجاوزان مرزی آماده هستند و در هیچ شرایط اجازه ورود اشرار به داخل مرزهای کشورمان را نخواهند داد.

وی اضافه کرد: نیروهای هنگ مرزی که در راه دفاع از مرزهای کشور شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند به معاندان اجازه نمی‌دهند که با عملیات کور خود امنیت کشور را خدشه‌دار کنند.

وی با اشاره به شهادت سه نفر از نیروهای هنگ مرزی سردشت افزود: این نیروها در نقطه صفر مرزی در درگیری با یک تیم تروریستی که قصد تجاور به داخل کشور را داشتند، به درجه رفیع شهادت نایل شدند.  

به گزارش ایرنا، بامداد روز جمعه هنگامی که مرزبانان هنگ مرزی سردشت حین کنترل پایش نوار مرزی در منطقه «گوریلکه» واقع در ۲۰ کیلومتری این شهرستان بودند، در نزدیکی منطقه «بلفت» و «دوپازه» با اشرار مسلح درگیر شده و ضمن هلاک تعدادی از اشرار سه نفر از مرزبانان هنگ مرزی سردشت به درجه رفیع شهادت نایل شدند. 

استوار «تقی بهره‌ور» فرمانده پایگاه اهل مراغه، «هادی عبدی» کادر هنگ مرزی اهل میاندوآب و «علیرضا اسلام دوست» سرباز هنگ مرزی اهل تبریز، سه شهید این واقعه بودند.

پیکر پاک این شهیدان امروز در سردشت تشییع و سپس به زادگاه‌شان برای تشییع و خاک‌سپاری انتقال داده شد.

«محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان‌غربی در پیامی شهادت سه تن از مرزبانان غیور هنگ مرزی سردشت به دست ضدانقلاب مزدور و ایادی ترور و خشونت را تسلیت گفت.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است.

[ad_2]

Source link