فرماندار گناباد: برخوردهای سلبی در پیشگیری از کرونا جوابگو نیست

[ad_1]

حامد قربانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اقامه آیین عبادی سیاسی نماز جمعه گناباد در شرایط وضعیت قرمز اشاره و بیان کرد: نماز جمعه  به مدت ۵۵ روز به خاطر شیوع ویروس کرونا در این شهر برگزار نشد. 

وی ادامه داد: اما این آیین عبادی سیاسی از دو هفته پیش با رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی برگزار می‌شود و حضور نمازگزاران در آن تنها منوط به استفاده از ماسک است.

فرماندار گناباد گفت: همچنین تعطیلی جمعه بازار  گناباد طی سه ماه گذشته موجب افزایش نارضایتی های مردم از افزایش قیمت میوه در میوه فروشی ها شده بود و در شرایط شیوع کرونا اگر فردی میوه مصرف نکند مقاومت بدنش کاهش می یابد لذا مجبور شدیم بین بد و بدتر گزینه بد را انتخاب کنیم.

قربانی افزود: ویروس همه گیر کرونا در جامعه طولانی حضور طولانی مدت  دارد و اقدامات سلبی در مقابله با بیماری کووید ۱۹ جوابگو نیست و مشکلی را رفع نمی کند و نمی توان بازار و اداره ها را هم بست.
وی ادامه داد: مسوولان و دستگاههای اجرایی ذیربط با انجام اقدامات ارشادی ایجابی و افزایش نظارتهای بهداشتی در کنار اهتمام متولیان امور فرهنگی و رسانه‌های ارتباط  جمعی نسبت به مقوله فرهنگ‌سازی می‌بایست جامعه را برای مواجهه با شیوع این ویروس همه‌گیر ظرف حداقل دو سال آینده آماده کنند. 

خراسان رضوی بر اساس آخرین اعلام مسوولان ذیربط، از لحاظ شیوع ویروس همه‌گیر کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.  

سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبتهای ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان علامه بهلول گناباد فعالیت دارند. 

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. 

بر اساس آخرین آمار سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۱۳ هزار و ۱۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۳ هزار و ۸۰۸ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link