فرماندار ورامین: معلمان جهادگران علمی در دوران شیوع ویروس کرونا هستند

[ad_1]

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ورامین گفت: شیوع ویروس کرونا در جامعه، آموزش و پرورش را تحت تأثیر قرار داد و شاهدیم که بازگشایی مدارس و مهر امسال نیز رنگ و بوی دیگری از حضور دانش‌آموزان در مدارس دارد که با مجاهدت معلمان، چه به صورت کلاس‌های حضوری و یا غیرحضوری، شرایط مناسبی در حوزه مدارس حاکم است.
وی تصریح کرد: هر چند که به دنبال شیوع ویروس کرونا، جامعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تحت تأثیر اثرات مخرب آن قرار گرفت ولی باعث شد تا در حوزه‌های مختلف، ظرفیت‌های موجود در جامعه به درستی نمایان شود و این که امروز کلیه دانش‌آموزان در بستر فضای مجازی به تحصیل مشغولند، نشان از این ظرفیت و توان علمی در حوزه آموزش و پرورش دارد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ورامین افزود: تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده از سوی ستاد ملی کرونا در شهرستان ورامین به مدارس ابلاغ و در بررسی صورت گرفته، اغلب این نکات بهداشتی به خوبی رعایت شده که لازم است این امر استمرار داشته و به صورت مستمر نحوه اجرای آن بررسی و رصد شود.
وی گفت: امروز فصل جدیدی پیش روی آموزش و پرورش گشوده شده و لازم است تا با تجربه چندماه پایانی سال تحصیلی گذشته و توسعه صورت گرفته در نرم افزار آموزش و پرورش، بهترین شرایط را برای دانش آموزان رقم زد تا در روند آموزش خللی وارد نشود.
کاغذلو با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: بی شک امنیت امروز کشور و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، مرهون تلاش و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس است، دفاعی که با ایمان مردم، برخوداری از منابع انسانی و رهبری پیامبرگونه امام راحل همراه بود و باعث پیروزی اسلام در برابر جهان کفر شد.
وی تصریح کرد: امروز نیز که کشور در برابر هجمه‌های گوناگون بدخواهان نظام قرار دارد، این همراهی مردم، حضور در صحنه و نقش بی‌بدیل رهبر معظم انقلاب در هدایت کشور است که این توطئه‌ها را خنثی و بر اقتدار روزافزون ایران اسلامی افزوده است.
وی گفت: امروز ما میراث‌دار خون شهیدانی هستیم که برای عزت و اقتدار ایران اسلامی، از جان خویش گذشتند بنابراین همه موظفیم تا مسیری که شهدا با خون خود ترسیم کردند را پیموده و با جان و دل از ارزش‌های آن حراست کنیم.
بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس ورامین مشغول به تحصیل می‌باشند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

[ad_2]

Source link