عملیات بیابان زدایی در مناطق بحرانی داورزن انجام شد

[ad_1]

حسن قلعه نویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۰ هزار هکتار از اراضی طبیعی  شهرستان داورزن به عنوان کانون بحران شناسایی شده که طی یک سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی افزون بر پنج میلیارد ریال برای نهال‌کاری ابن مناطق بحرانی هزینه شد.
وی ادامه داد: همچنین عملیات مدیریت هرز آب نیز در سطح ۵۰۰ هکتار از زمینهای داورزن و جنوب آن با هزینه ۲ میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال انجام شد.  

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری داورزن گفت: عملیات بیابان زدایی با هدف حفظ پوشش گیاهی، ممانعت از حرکت ریزگردها و جلوگیری از افزایش بیابانها و کانون فرسایش بادی در این  شهرستان انجام شده است.
وی افزود: حدود ۱۱۶ هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی این شهرستان در معرض فرسایش بادی است که ۵۰ هزار هکتار آن در کانون بحران بادی قرار دارد.
قلعه نویی ادامه داد: همچنین از سالهای گذشته طرح “بادغوث” در هزار هکتار اجرا و درختان تاغ در گونه ‌های مختلف با بذرپاشی، نهالکاری مستقیم، پرورش و ‌نهالکاری با استفاده از انحراف و پخش سیلابها کاشته شده اند.
۱۸۰ هزار هکتار از مساحت ۲۴۳ هزار هکتاری داورزن عرصه منابع طبیعی است. مرکز این شهرستان در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link