عقب‌نشینی ساختمان‌های شهرکرد حداقل ۲۰ هزار میلیارد ریال نیاز دارد

[ad_1]

علی‌رضا توکلی شامگاه شنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهرکرد که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری برگزار شد، تاکید کرد: این مبلغ برای عقب‌نشینی ۴۵ هزار و ۲۹۴ مترمربع از ساختمان‌های واقع در ۹ محور خیابان‌های مرکز استان نیاز است.
وی افزود: این محورها شامل خیابان‌های ملت، ابوعلی‌سینا، حافظ، سعدی، ولی‌عصر (عج) شمالی، میدان شهدا (چهارمحال) و بلوار رهبر است.
توکلی تصریح کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ۱۰ سهم شهرداری شهرکرد از محل فروش زمین‌های دولتی را با کاربری مسکونی در اختیار مدیریت شهری قرار دهد.
وی یادآور شد: در این صورت می‌توان بخشی از منابع مالی مورد نیاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شهرکرد را تامین و روند اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی در مرکز چهارمحال و بختیاری را تسریع کرد.
توکلی اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری در شهرکرد با همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نسبت به توسعه ساختمان‌های مرکز استان در ارتفاع و جلوگیری از توسعه افقی برنامه‌ریزی و اقدام می‌کند.
نایب‌رییس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نسبت به پرداخت بخشی از بدهی خود به پیمانکار طرح کمربند شمالی (آیت‌الله رفسنجانی) اقدام کند.
طیبه شریفی تاکید کرد: ارتقای روشنایی و ارتقای کمی و کیفی جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: اجرای طرح‌های مشارکتی سرمایه‌گذاری در شهرکرد با همکاری شهرداری و اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با هدف تسریع در روند توسعه شهری مرکز استان ضروری است.
شریفی تصریح کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از واگذاری دامنه کوه‌ها و تپه‌ها برای آپارتمان‌سازی و انبوه‌سازی در شهرکرد جلوگیری کند و این زمین‌ها را برای توسعه فضاهای سبز، توریستی، تفریحی و گردشگری اختصاص دهد.
وی یادآور شد: اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری شرایط واگذاری منظریه به شهرداری شهرکرد را تسهیل و روند این مهم را تسریع کند.
نایب‌رییس شورای اسلامی شهرکرد اظهار داشت: شهرداری آمادگی دارد تا در صورت اختصاص زمین مناسب از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری، نسبت به احداث فضاهای سبز به‌ خصوص در نقاط کمتر برخوردار مرکز استان اقدام کند.
وی گفت: واحد اجراییات شهرداری باید به‌صورت جدی‌تر و قوی‌تر فعالیت کند.
شریفی تاکید کرد: مکان‌های مناسبی برای نامگذاری به نام پروفسور مسعود فرزانه دهکردی، پروفسور نحوی و پروفسور مریم میرزاخانی پیش‌بینی شده است که به‌محض صدور مجوزهای قانونی، این نام‌گذاری‌ها در چهارراه‌ها و مکان‌های عمومی مرکز چهارمحال و بختیاری انجام خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: تعامل مدیریت شهری با اداره‌کل راه و شهرسازی در ارتقای رفاه عمومی شهروندان نقش‌آفرینی می‌کند.
فرهاد رئیسی تصریح کرد: توجه به بافت قدیم و بازآفرینی آن در حفظ هویت شهری تاثیرگذار است.
وی یادآور شد: چهارراه‌ها، و مکان‌های عمومی بدون نام در مرکز چهارمحال و بختیاری شناسایی و در راستای نام‌گذاری آن به‌نام افتخارآفرینان استان در سطح ملی و بین‌المللی مانند پروفسور مسعود فرزانه دهکردی ضروری است.
رئیسی تاکید کرد: البته این اقدام پس از سپری شدن مراحل قانونی و گرفتن مجوزهای لازم انجام شود.
وی اظهار داشت: با توجه به روند شیوع ویروس کرونا، شهرداری نسبت به ادامه ممنوعیت حضور شهروندان در آرامستان‌های شهرکرد همچنان اقدام کند.
به گزارش ایرنا، شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link