عضو جنبش امت اسلام: ترامپ، اعتبار آمریکا را نابود می‌کند  

[ad_1]

“اکبر محمد” روز سه‌شنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا درباره دلایل ادامه اعتراض‌ها به نژادپرستی ساختاری در آمریکا و خشونت مسلحانه علیه معترضان افزود: در نتیجه سال‌های طولانی کشتن مردم به دست پلیس، به خصوص کشتن مردان و زنان سیاهپوست در شهرها و خیابان‌های آمریکا، خشم انباشته مردم فوران کرده است و آنها به دنبال راهی برای بیان خشم و عصبانیت خود هستند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی عناصر هستند که به دنبال خشونت و دامن زدن به آن هستند و از این کار، اهداف خاص سیاسی را پیگیری می‌کنند. موضوع انتخابات ریاست جمهوری که در پیش است که در این زمینه نقش دارد. این مسائل دست به دست هم داده است که دو طرف به سوی یکدیگر شلیک کنند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: در آمریکا حق راهپیمایی به رسمیت شناخته می‌شود، اما به نظر می‌رسد برخی تحمل شنیدن صدای اعتراض را ندارند و دست به خشونت علیه آن می‌زنند.

برهم زدن اعتراض‌ها با حضور مسلحانه

اکبر محمد در پاسخ به این سوال که این عناصر مورد اشاره، چه کسانی و چه جریان‌هایی هستند، گفت: من نمی‌توانم به اسم آن گروه اشاره کنم اما عناصری هستند که شاید به حزبی مرتبط یا خارج آن باشند و می‌خواهند که با ایجاد بحران و خشونت در شهرها و خیابان‌های آمریکا به اهداف مورد نظر خود برسند.

وی تاکید کرد: کاملا روشن است که افرادی مسلح در جریان اعتراض‌ها به خیابان‌ها آمده‌اند که می‌خواهند با ارعاب معترضان، آنها را پراکنده کنند. روش آنها جواب نداده است و اعتراض‌ها با شدت در شهرهای مختلف ایالات متحده هر شب جریان دارد.

عضو جنبش امت اسلام گفت: مساله کاملا آشکار است که عده‌ای مسلح به دنبال به هم زدن روند اعتراض‌ها هستند.

اکبر محمد در پاسخ به اینکه عملکرد نیروهای امنیتی و پلیس را در جریان اعتراض‌های آمریکا چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: مساله بسیار ریشه‌دار و تاریخی است. این موضوع را باید در زمینه دوران برده‌داری ارزیابی کرد و فهمید.

وی ادامه داد: در زمینه جامعه‌ای که نژادپرستی در اعماق آن نهادینه شده است، سیاهپوستان را درجه دوم می‌بیند و بر همین اساس با آنها برخورد می‌شود. این مساله و صحبت درباره آن را کتمان می‌کنند اما نمی‌توان درباره عدالت و آزادی بدون برقراری برابری نژادی صحبت کرد.

تداوم اعتراض‌ها

این فعال سیاسی آمریکایی با تاکید براینکه اعتراض‌ها ادامه خواهد داشت، درباره تاثیر جنبش ضدنژادپرستی و جنبش “زندگی سیاهان مهم است” بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد: معترضان خواستار روی کار آمدن کسی هستند که به عدالت در ابعاد مختلف از نژاد گرفته تا آموزش و سلامت باور داشته باشد.

اکبر محمد تصریح کرد: جو بایدن شانس بهتری برای دریافت رای افراد منطقی در میان سفیدپوستان و سیاهپوستان را دارد. سوال این است که آیا او بهتر از ترامپ عمل خواهد کرد؟ اکنون زمان انتخاب میان ماندن ترامپ است که اگر بماند، آمریکا و اعتبار آن را نابود خواهد کرد و انتخاب فردی دیگر است که این مسیر خشونت‌بار را عوض کند.

[ad_2]

Source link