طرح آزادسازی حریم پیاده‌رو و رفع سد معبر معابر سقز اجرا شد

[ad_1]

اهون اردلان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متاسفانه برخی از کسبه و مغازه داران به حق و حقوق شهروندان بی تفاوت و بی توجه بوده و با نادیده گرفتن حریم و سد معبر کردن مسیر، برای تردد شهروندان مشکل ایجاد کردند.

وی افزود: همچنین عبور خودروها بر روی بلوک فرش‌ها باعث خرابی و از بین رفتن آنها است و نتیجه آن ایجاد مشکل در تردد شهروندان و برجا گذاشتن چهره ناخوشایند از گذرگاه‌ها و پیاده‌روها است که همواره باعث گله‌مندی و اظهار نارضایتی همشهریان و اهالی رسانه شده است.

اردلان با اشاره به گزاراشات مردمی مبنی بر سد معبر در نقاط مختلف شهر بویژه مرکز و مشکلاتی که از این بابت برای رفت و آمد مردم بویژه تردد سالمندان و معلولین ایجاد شده بود، تاکید کرد: طرح آزادسازی حریم پیاده‌روها و رفع سد معبر در شهر وارد فاز اجرایی شد.

وی یادآور شد: طرح پاکسازی و حذف موانع موجود در مسیرهای مرکزی شهر توسط نیروهای اجرایی (سد معبر) با همکاری کسبه و مغازه داران در حال اجراست که بخش زیادی از آن انجام و چند نقطه باقی مانده در این مسیر نیز طی هماهنگی های به عمل آمده بزودی اجرایی خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری سقز اضافه کرد: این طرح در سایر مسیرها و معابر سطح شهر که باعث گلمندی و ایجاد مزاحمت برای همشهریان شده، نیز اجرایی خواهد شد.

اردلان از کسبه و مغازه داران سقزی خواست برای اجرایی شدن طرح آزادسازی حریم پیاده‌روها و پاکسازی موانع و رفع سد معبر در سطح شهر، همکاری لازم را با عوامل شهرداری داشته باشند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link