طراح ترور مولوی ایاز نیازی و مولوی عزیزالله مفلح دستگیر شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، یک منبع در ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان امروز گفت که نیروی های امنیتی این کشور “عبید” مشهور به “عکرمه” طراح اصلی ترور “مولوی ایاز نیازی” و “مولوی عزیزالله مفلح” را دستگیر کردند.

این فرد که خواست نامش فاش نشود به خبرنگاران در کابل گفت که “عکرمه” مسؤول نظامی گروه تروریستی داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان بود که امروز به دام نیروهای امنیتی این کشور افتاد و اکنون در بازداشت به سر می برد.

شامگاه سه‌شنبه ۱۳ خرداد بود که دکتر محمد ایاز نیازی خطیب مسجد وزیر اکبر خان کابل بر اثر یک اقدام تروریستی به شهادت رسیده بود.

بر اساس اعلام وزارت کشور افغانستان، تحقیقات نشان داد بمب در مسجد وزیر اکبر خان جاسازی شده و انفجار آن سبب کشته شدن مولوی محمد ایاز نیازی امام جماعت این مسجد و استاد دانشگاه کابل شده است.

در آن حمله یک نفر دیگر کشته و ۲ تن هم زخمی شده بودند.
مسجد وزیر محمد اکبرخان در منطقه دیپلمات نشین شهر کابل پایتخت افغانستان قرار دارد.

در ۲۳ خرداد ماه هم مولوی عبدالعزیز مفلح امام مسجد جامع شیرشاه سوری در منطقه کارته چهار کابل در انفجار بمب جاسازی شده در مهراب مسجد به همراه دو پسر خود به شهادت رسیده بودند

وی همواره با حمایت از نیروهای امنیتی و دولت افغانستان می گفت که اگر لازم شود با لباس نیروهای امنیتی در سنگرهای جنگ علیه تروریست‌ها حضور خواهند یافت.

[ad_2]

Source link