صاحب‌نظران در آستارا مشکلات فرهنگی و اجتماعی را بررسی کردند

[ad_1]

امام جمعه آستارا روز پنجشنبه در این نشست در سالن اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان گفت: با مسئولیت دادن به جوانان در حوزه های فرهنگی می توان از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد و اجرای کارهای فرهنگی خودجوش و بدون چشمداشت مالی، نوعی ایثار در راه خداست.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: اجرای برنامه های فرهنگی توسط جوانان، تاثیر عمده ای بر جامعه می گذارد و اعضای هیات امنای مساجد، مسئولان کانون های فرهنگی، مدیران مدارس و روسای دانشگاه ها به آن توجه کنند.

وی اظهار کرد: دشمنان با ادامه تهاجم فرهنگی، در برنامه ریزی های خود، کانون خانواده را مورد هدف قرار داده اند و هدف های گردانندگان شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تضعیف بنیان خانواده هاست.

امام جمعه آستارا افزود: باید موضوع طلاق در خانواده ها در قالب مقالات علمی، تحقیقات و پایان نامه ها بررسی و از ظرفیت های هنری این شهرستان برای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده ها استفاده شود.

حجت الاسلام حسینعلی رضازاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا پیشتر از تشکیل کارگروه بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی تحت عنوان زیست بوم فرهنگی در این اداره و راه اندازی گروه مجازی کتابخوانان فاطمی خبر داده بود اما برگزاری جلسات زیست بوم فرهنگی به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود.

امروز در بخشی از نشست نخبگان برای بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی، جمعی از اعضای کارگروه زیست بوم فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی نیز با ارائه خلاصه ای از مطالعات خود در موضوع جامعه شناسی، استمرار این برنامه ها را برای کاهش ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی موثر دانستند.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، برگزاری بسیاری از اجتماعات و برنامه ها را به تعویق انداخته یا لغو کرده است و آئین ها و همایش های ضروری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرا می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

[ad_2]

Source link