شیوع کرونا در تایباد نیز به اوج خود رسید

[ad_1]

حیدر احسانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برابر مصوبات ستاد مدیریت کرونا در این شهرستان با برگزارکنندگان تجمع‌ها در این منطقه به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به طور میانگین روزانه ۲۰ نفر در این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند ادامه داد: برابر مصوبات ستاد مدیریت کرونا در این شهرستان تمامی مراسم عروسی، عزا و سایر تجمع ها حتی در منازل ممنوع است و در صورت رعایت نکردن این مصوبه با برگزارکنندگان این گونه مجالس برخورد می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: این شهرستان از نظر امکانات و اقلام بهداشتی در حوزه بیماری کرونا مشکلی ندارد و هم اکنون ۲ متخصص داخلی در بیمارستان خاتمالانبیا (ص) تایباد به بیماران کرونایی خدمات ارائه می‌کنند.

وی افزود: استفاده از هرگونه ماسک تا ۹۵ درصد به کاهش این بیماری کمک می‌کند و شست و شوی مداوم دست‌ها و استفاده از انواع ضد عفونی کننده نیز نقش بسزایی در کاهش این بیماری دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد متشکل از ۳۸ روستا و ۲ بخش مرکزی و میان ولایت در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۰ هزار و ۹۵۸ تن را در کشور گرفته است.

همچنین تاکنون ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

[ad_2]

Source link