شکل‌گیری تشکل‌های اقتصادی اولویت اتاق بازرگانی ملایر قرار گیرد

[ad_1]

علی‌اصغر زبردست عصر چهارشنبه در آیین معارفه مسوول نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شهرستان ملایر افزود: بدون شک فعالان اقتصادی با ایجاد این تشکل‌ها و در قالب انجمن می‌توانند مسائل و مشکلات خود را در سطح کشوری پیگیری و حل کنند.

وی اصلی‌ترین تشکل در این شهرستان را انجمن تولید و صادرکنندگان کشمش ملایر عنوان و بیان کرد: جای این انجمن در سطح کشور خالی است و تاکنون آن چیزی که از این انجمن مد نظر ما بوده، اتفاق نیفتاده است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با تاکید بر اینکه از باغداران تا صادرکنندگان کشمش باید عضو این انجمن شوند، تشکیل انجمن ملی تولید و صادرکنندگان کشمش را یک ضرورت برشمرد و تحقق این هدف بزرگ را در گرو شکل‌گیری و فعالیت این انجمن حداقل در پنج استان کشمش‌خیز کشور فعال دانست.

زبردست اظهار داشت: در این راستا با استان‌هایی همچون قزوین، زنجان و ارومیه رایزنی کردیم و هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گرفت.

وی تاکید کرد: با توجه به تولید بالای کشمش و انگور در این شهرستان و فعالیت گسترده باغداران، باید مرکزیت و محوریت انجمن ملی تولید و صادرکنندگان کشمش را برای استان همدان بگیریم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان گفت: طبق اولویت باید این انجمن با عضویت باغداران و تولید و صادرکنندگان ملایر شکل گیرد و به مرور تعداد اعضا زیاد شود و انجمن ملی به سرانجام برسد.

زبردست تشکل مبل و منبت با توجه به جهانی شدن این هنرصنعت را از مهمترین تشکل اقتصادی این شهرستان دانست و خواستار افزایش تعداد اعضای این انجمن شد و افزود: به طور قطع با انسجام این تشکل و یکی شدن، می‌توان مسائل و مشکلات را پیگیری و حل کرد.

وی حضور سه نفر از فعالان اقتصادی ملایر در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی همدان و نقش‌آفرینی در کمیسیون‌های تخصصی این اتاق را فرصتی مغتنم در پیشبرد اهداف این شهرستان دانست و بر بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌های موجود برای رشد شتابان اتاق بازرگانی ملایر تاکید کرد.

محصولات کشاورزی معاف از تعهد ارزی شوند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان ضمن تقدیر از زحمات «حمیدرضا نجفی» مسوول سابق نمایندگی اتاق بازرگانی ملایر بیان کرد: وی در تشکیل کمیته‌های تخصصی و برقراری تعامل اتاق بازرگانی ملایر با فعالان بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی و پیشبرد اهداف اتاق اقدامات خوبی انجام داد که این اهداف باید توسط مسوول جدید با شتاب بیشتری طی شود.

زبردست ادامه داد: با توجه به مسوولیت حمیدرضا نجفی در برگزاری جلسات کمیسیون‌های اتاق بازرگانی استان و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، نیاز به یک نیروی ثابت و تمام وقت برای اتاق بازرگانی ملایر داشتیم که فردی شایسته‌تر از «حمید بهرامی» با سابقه خوب وی در اتاق بازرگانی همدان و مسوولیت نمایندگی اتاق بازرگانی تویسرکان، سراغ نداشتیم.

وی تاکید کرد: از مسوول جدید نمایندگی اتاق بازرگانی ملایر انتظار داریم با توجه به توان و سابقه خوب خود در اتاق بازرگانی، سرعت و شتاب بیشتری به اتاق بازرگانی ملایر بخشد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان خواستار تعامل و ارتباط بیشتر فعالان اقتصادی با اتاق بازرگانی ملایر شد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا جایگاه اتاق بازرگانی را محکم‌تر کنیم و بخش خصوصی جایگاه خود را پیدا کند.

زبردست همچنین با اشاره به مشکلات فعالان اقتصادی پیگیری‌های متعدد اتاق بازرگانی کشور در راستای آسان‌سازی روند صادرات و حل مشکلات ارزی، معافیت محصولات کشاورزی از تعهدات ارزی را ضروری دانست.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی همدان نیز با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه ملایر خواستار تعامل بیشتر بخش دولتی با بخش خصوصی شد و گفت: تعلیق کارت‌های بازرگانی مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی به وجود آورده و موجب کندی روند صادرات شده است.

حسن بهرامی اتخاذ تدبیر اثرگذار برای رفع تعلیق کارت‌های بازرگانی را ضروری خواند و بیان کرد: با توجه به اینکه بیشترین صادرات واحدهای تولیدی ملایر به کشورهای همسایه است، تعهد ارزی باید در این کشورها رفع شود.

وی با اشاره به همکاری واحدهای تولیدی بانک‌ها نسبت به تقاضای قانون تسهیل تاکید کرد: با وجود اعلام شرایط موجود به بانک مرکزی، اقدام قابل توجهی در این زمینه صورت نگرفته و نیاز است قبل از پایان یافتن مهلت قانونی، اقدام جدی انجام شود.

در این نشست از زحمات «حمیدرضا نجفی» تقدیر و «حمید بهرامی» به عنوان مسوول نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ملایر معرفی شد.

[ad_2]

Source link