شبیه‌خوانی و تجمع عزاداران غیرقابل کنترل در تاسوعا و عاشورا ممنوع است

[ad_1]

دکتر شهرام حبیب زاده روز جمعه بیان کرد: ضمن تشکر از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری اغلب مراسم ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بخصوص رعایت فاصله‌گذاری و عدم برگزاری در فضای سربسته، براساس نظر و ابلاغ ستاد ملی کرونا، راه اندازی هر گونه دسته‌جات، شبیه خوانی و ایجاد تجمع غیر قابل کنترل در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی حتی در فضای باز در کلیه شهرستان‌ها صرف نظر از وضعیت شهرستان ممنوع است.

وی ضمن ارایه گزارشی از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شده که نسبت به روزهای قبل افزایش ۱۷ نفری داشته است.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۹ نفر در اردبیل، ۲ نفر در پارس‌آباد، ۴ نفر در مشگین شهر، ۴ نفر در گرمی، یک نفر در بیله سوار و ۴ نفر در خلخال بستری و  ۲۸ نفر با بهبودی نسبی مرخص شده‌اند.

حبیب زاده گفت: در همین مدت سه نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان باخته‌اند.

به گفته وی، در حال حاضر تعداد ۱۸۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۵۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه با شرایط وخیم قرار دارند.

وی افزود: امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد کاهش بیماری و قرار گرفتن استان در وضعیت زرد و مطلوب کنترلی باشیم.
 

[ad_2]

Source link