سیستان و بلوچستان در اجرای طرح تکاپو در کشور سرآمد است

[ad_1]

به گزارش دریافتی ایرنا مهرداد جهاندیده روز چهارشنبه در سفر به دلگان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه ای که در این شهرستان برای ایجاد و توسعه کسب و کار وجود دارد اظهارداشت: حنا و چای ترش این شهر از دیرباز به عنوان نماد و معرف این منطقه شناخته می‌شود و قرار است مورد حمایت قرار گیرد.
وی ادامه داد: بر این اساس و پس از کار مطالعاتی دقیقی که از سوی کارگزار طرح توسعه کسب و کار پایدار (تکاپو) سیستان و بلوچستان انجام شده است، با ورود بخش خصوصی به این موضوع، فرایند احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی چای ترش دلگان آغاز شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین برای کمک به سرعت گرفتن این طرح، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات با عاملیت صندوق کارآفرینی امید این استان پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به عملکرد سیستان و بلوچستان در اجرای طرح ایجاد و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری گفت: از ابتدای اجرای این طرح ۹ هزار و ۱۹۲ طرح با اشتغال ۱۴ هزار و ۸۹۹ نفر، ۵۴۷ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان همچنین از دستگاه‌های اجرایی و بانکهای عامل که در این طرح دخیل هستند خواست تا در فرصت باقیمانده برای جذب تسهیلات و تسریع در فرایند اداری طرح‌ها همت مضاعف داشته باشند.

[ad_2]

Source link