سومین کاروان مهر بانشاط راهی مناطق مختلف استان کرمان شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، ماشاءالله میرزاحسینی روز چهارشنبه در آیین اعزام کاروان ورزشی و بهداشتی مدارس استان ” مهر با نشاط ”  بیان داشت: در سال تحصیلی جدید وسایل مورد نیاز بهداشتی و درس تربیت بدنی مدارس در قالب کاروان تجهیزات ورزشی به مناطق ۳۲ گانه آموزش و پرورش استان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات بهداشتی و ورزشی  این کاروان با اعتباری بالغ یک میلیارد و  ۳۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است گفت: این تجهیزات در راستای رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مدارس و ارتقای کیفیت فعالیت تربیت بدنی در مدارس سراسر استان توزیع می شود.

میرزا حسینی همچنین افزود: سعی ما بر این است با برنامه ریزی های انجام شده هر سال قبل از آغاز سال تحصیلی با استفاده از بودجه‌های وزارتی و درآمد های اختصاصی آموزش و پرورش استان،  بخشی از تجهیزات ورزشی مورد نیاز مدارس را برای انجام فعالیت‌های ورزشی را تأمین کنیم.

 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان  در ادامه گفت: امسال هم وسایل و تجهیزات مورد نیاز مدارس از جمله توپ و تور، میز پینگ پنگ، فوتبال دستی، شطرنج، وسایل آمادگی جسمانی و لوازم ورزشی دیگری که دانش‌آموزان نیاز دارند سرجمع خریداری و پس از تأمین سهمیه هر منطقه به ادارات شهرستان‌ها ارسال می‌شود.

وی تأکید کرد: چهارمین کاروان مهر و نشاط طی روزهای آتی با تجهیزات ورزشی و بهداشتی از قبیل دستگاه تب سنج، ترازو، صابون مایع، ماسک و محلول ضد عفونی کننده و سایر اقلام مورد نیاز که تهیه شده به مناطق اعزام و در سطح مدارس توزیع می‌شود تا  مشکلی در این زمینه در مدارس استان نباشد.

میرزاحسینی با اشاره به اهمیت سلامت و تندرستی دانش‌آموزان گفت: در وضعیت موجود شیوع بیماری کرونا سلامتی دانش‌آموزان بیش از پیش برای ما اهمیت دارد و تدریس مجاز مواد درسی، ساعت درس تربیت بدنی نیز به قوت خودش باقی است و قرار نیست تعطیل شود با توجه به اینکه ورزش ملایم در این ایام برای دانش‌آموزان بسیار سودمند و نشاط آور خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان افزود: تا شرایط بحرانی وجود دارد به شکل مفهومی و بعد از آن ورزش در خانه را پیش‌بینی کرده‌ایم و امسال نیز با همکاری مربیان ورزشی از طریق اپلیکیشن شاد، معلمان تربیت بدنی به تدریس می پردازند چرا که  ما نیاز به تحرک جسمانی داریم و برای سلامت روانی و جسمی زنگ تربیت بدنی از طریق فضای مجازی و آنلاین و چه به طور حضور فیزیکی در مدارس به قوت خود باقی است.

وی با تأکید به کمبود سرانه ورزشی در کشور، خاطرنشان کرد:  طی ۶ سال گذشته اهتمام خیلی جدی برای رفع کمبود فضاهای ورزشی داشته‌ایم و اقدامات خوبی از قبیل ساخت سه استخر شنا و افزایش ۲۳ هزار متر سرانه فضای ورزشی صورت گرفته است.

[ad_2]

Source link