سهرابی: منتظر جواب تست کرونا داوران دیدار فولاد و استقلال هستیم

[ad_1]

«علیرضا سهرابی» درباره برگزاری سمینار یک روزه داوران لیگ برتری اظهار داشت: یک تیم برای انجام تست کرونا و برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر هستند اما برای لیگ برتر و لیگ یک، پلی آف فوتبال زنان و مردان تعداد داوران، کمک‌داوران و ناظران داوری ۳۶۲ نفر هستند که لیست دادیم تا از آنها تست گرفته شود.

وی در ادامه افزود: داورانی که اینجا حضور دارند الان تست دادند. دیروز هم داوران دیدارهای معوقه لیگ برتر (فولاد و استقلال) و لیگ یک هم روز شنبه در سازمان لیگ تست‌های کرونای خود را دادند و منتظریم تا جوابش بیاید تا اسامی آنان را اعلام کنیم. همکاری تنگاتنگی بین سازمان لیگ فوتبال، ایفمارک (مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران) و کمیته پزشکی وجود دارد تا از ۳۶۲ داور فوتبال کشور تست کرونا گرفته شود و با شروع مسابقات این تعداد به ۷۰۰ نفر خواهد رسید. اما موضوع مهم رعایت نکات بهداشتی توسط خود داوران است.

سهرابی خاطرنشان کرد: جواب تست‌ها تا بعد از ظهر و قبل از ساعت ۱۸ امروز اعلام می‌شود. اگر خدای نکرده کسی جواب تستش مثبت باشد از بقیه جدا می‌شود. الان هم پروتکل‌ها را کاملا رعایت کردیم که مشکلی برای بقیه داوران به وجود نیاید. کمک داوران و ناظران هم دیروز تست دادند و جوابش امروز می‌آید. برای بقیه مراکز هم تست‌ها گرفته می‌شود و تا روز پنجشنبه جوابش خواهد آمد.

وی همچنین بیان داشت: همانطور که دکتر پرهان خانلری گفت الان یک نمونه تست PCR گرفته می‌شود و سپس در داخل پروتکل مجددا تست‌هایی گرفته می‌شود. اگر نیاز باشد بازهم تست PCR گرفته می‌شود.

سهرابی در پاسخ به این سوال که داوری اجازه دارد در حین داوری پستی در هیات استان داشته باشد یا خیر گفت: ما نه فقط کمیته داوران بلکه در هیچ استانی هیچ داور شاغلی نباید سمتی داشته باشد. اگر اینطور شود به طور قطع از آنان دعوت نمی‌کنیم. برخی از داوران سمتی ندارند ولی کمک می‌کنند. اگر بخواهد سمت داشته باشند باید اعلام بازنشستگی کنند. در این رابطه استعلام لازم گرفته شده و موردی نبود. در یکی از استان‌ها داوری می‌خواست به عنوان دبیر داوری فعالیت کند که اجازه چنین کاری به او داده نشد. داوران از لحاظ تحصیلات آدم‌های فرهیخته‌ای هستند و به هیات‌ها کمک می‌کنند.

وی در پایان درباره «علیرضا فغانی» بیان داشت: با علیرضا فغانی در تماس هستیم.  الان هم در صفحه شخصی خود کلاس‌هایی را برگزار می‌کنند. امیدوارم مثل همیشه برای ایران افتخارآفرینی کنند.

[ad_2]

Source link