سرلشکر باقری: ماموریت نیروهای مسلح هیچ‌گاه تعطیل نمی‌شود

[ad_1]

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» در نشست قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) نیروهای مسلح که امروز (یکشنبه) در این ستاد برگزار شد، با اشاره به اهمیت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: آنچه که تاکنون در مواجهه با بیماری کرونا استنباط شده، این است که این ویروس، ناشناخته، مرموز و غیر قابل پیش‌بینی است و همواره می‌تواند خود را با شرایط مختلف وفق دهد.

وی افزود: ناشناخته بودن این ویروس، کار را برای مقابله با آن دشوارتر می‌کند؛ همچنان‌که تجربه تاکنون نشان داده که نمی‌توان به پیش‌بینی‌ها در این رابطه اتکا کرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص نحوه مقابله با این ویروس در آینده عنوان کرد: سازمان‌های مختلف نیروهای مسلح تاکنون در این رابطه فعالیت‌های تحقیقاتی لازم را در دستور کار داشته‌اند و در این نشست از تجمیع فعالیت‌ها برنامه‌ای راهبردی احصا خواهد شد.

سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه ما باید برای ۹ ماهه سال ۹۹ برنامه داشته باشیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های آموزشی، رزمایشی و دفاعی را انجام دهیم، گفت: مأموریت‌های نیروهای مسلح در برقراری امنیت همچنان ادامه دارد و ما در این رابطه ضمن مقابله با شیوع ویروس کرونا، تلاش توأمان خواهیم داشت.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه بر ضرورت آمادگی نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع در شرایط مختلف تأکید و بیان کرد: مأموریت‌های نیروهای مسلح مداوم و مستمر است و هیچ‌گاه تعطیل نخواهد شد؛ لذا نیروهای مسلح با یک وقفه کوتاه‌مدت از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری فعالیت‌های خود را در حوزه‌های مختلف آموزشی، رزمایشی، تمرینی و دیگر مأموریت‌های عادی آغاز کرده‌اند.

وی ضمن تشریح فعالیت‌های درمانی و پیشگیرانه مجموعه‌های درمانی نیروهای مسلح در مواجهه با ویروس کرونا، گفت: این بیماری در کشور ما هنوز نقطه اوج اول را طی نکرده و ما همچنان در حوزه مقابله با شیوع این بیماری در مرحله نخست قرار داریم.

سرلشکر باقری تصریح کرد: به گفته مسئولان وزارت بهداشت، حتی اگر این بیماری در تابستان از شیوع کمتری برخوردار و روند کاهشی داشته باشد، پیش‌بینی می‌شود با شروع فصل پاییز و اختلاط این بیماری با آنفلوانزا، کشور ما مجدداً با دوره‌ای از اوج این بیماری مواجه شود که البته از میزان و کیفیت آن کسی اطلاعی ندارد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه روند دفاع، زندگی و کار توأم با این بیماری در جامعه و نیروهای مسلح در جریان خواهد بود، افزود: نیروهای مسلح فعالیت‌های خود را در حوزه برقراری امنیت و فعالیت‌های ستادی، آموزشی، صنعتی و… ادامه خواهند داد تا در آینده دچار غافلگیریِ احتمالی نشویم.

در این نشست، معاونان هماهنگ‌کننده ارتش، سپاه، ناجا و وزارت دفاع به ارائه گزارش از فعالیت‌های خود در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پرداخته و همچنین برنامه ۹ ماهه آتی خود را در این حوزه تشریح کردند.

[ad_2]

Source link