سرعت پاسخگویی آتش‌نشانی تهران مطابق استانداردهای جهانی است

[ad_1]

مهدی داوری روز شنبه در آیین رونمایی از تجهیزات جدید، کارگاه آموزش و بهره برداری از ایستگاه ۱۳۲ آتش نشانی شهرداری تهران، اظهار داشت: میانگین سرعت پاسخگویی سازمان آتش نشانی با ساخت ایستگاه های بیشتر در مناطق مختلف کلان شهر تهران باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه احداث ایستگاه های جدید آتش نشانی موجب کاهش زمان رسیدن آتش نشانان به محل حادثه و کاهش خسارات جانی و مالی می شود، عنوان کرد: هم اکنون سرعت پاسخگویی خوب است ولی میانگین رسیدگی به دلیل نبود ایستگاه در برخی نقاط کلان شهر تهران کمی از استانداردهای جهانی کمتر است.

وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به دلیل توسعه روز افزون مصالح ساختمان ها و تکنولوژی های جدید نیازمند به روز رسانی تجهیزات است که این کار در دوره مدیریت جدید شورای شهر تهران به خوبی انجام شده و امکانات خوبی خریداری شده است.

داوری با اشاره به اینکه نوسازی و تجهیز امکانات آتش نشانی تهران همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: ارتقای کیفی مهارت آتش نشانان نیز از دیگر برنامه های سازمان آتشنشانی است که در حال انجام می باشد.

وی تاکید کرد: نیروهای آتش نشان باید همیشه از لحاظ قوای جسمانی آماده و در بهترین شرایط باشند تا بتوانند خدمات رسانی خوبی در مواقع حادثه از خود به نمایش بگذارند.

به گزارش ایرنا، آیین رونمایی از تجهیزات جدید، کارگاه آموزش و بهره برداری از ایستگاه ۱۳۲ آتش نشانی شهردار تهران امروز شنبه با حضور پیرز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش به همراه شهربانو امانی، مجید فرهانی، زهرا صدراعظم نوری از دیگر اعضای شورای شهر تهران، مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و جمعی از مسئولان شهری در مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتشنشانی تهران در صالح آباد شهرری برگزار شد.

خودروهای تهویه هوا جهت تونل ها و مترو، خودروهای دستگاه تنفسی ویژه آتش نشانان که پشتیبان خودروهای عملیاتی در صحنه حریق می باشند، خوردهای اطفای حریق در فضاهای سبز و جنگلی در ارتفاعات به نام همامون و ساخت داخل، خودروهای چهار چرخ برای اطفای حریق در اماکن باریک مانند بازارها و پاساژها، خودروهای رولایف جهت مقابله با حوادثی مانند سیل و زلزله، رباط آبپاش، دستگاه پرنده شناسایی و سایر امکانات به روز سازمان آتش نشانی شهرداری تهران رونمایی شد.

همچنین ایستگاه ۱۳۲ سازمان آتش نشانی در منطقه ۱۹ که در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و زیربنای یک هزار و ۲۱۷ متر مربع احداث شده است نیز به صورت ویدیو کنفرانس توسط شهردار تهران به بهره برداری رسید.

مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتشنشانی شهرداری تهران دارای انواع ساختمان های شبیه سازی شده  مسکونی، تجاری، ساختمان آواری نیمه کاره و پاساژهای تجاری جهت آموزش آتشنشانان و ارتقای مهارت آنان می باشد.

امروز در این مرکز رزمایش اطفاء انواع حریق مایعات، تانکرهای حمل سوخت، خودروهای تصادفی و انتقال افراد آسیب دیده از طبقات بلند ساختمان، تخلیه مواد شیمیایی در بروز حادثه های مختلف و انواع دیگر ماموریت های سازمان آتشنشانی به نمایش گذاشته شد.

لازم به ذکر است: مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتشنشانی شهرداری تهران در صالح آباد شرقی در ابتدای بزرگراه بهشت زهرا(س) واقع شده است.

[ad_2]

Source link