سخنگوی ستاد کرونا خوزستان : شرایط استان هنوز عادی نشده است

[ad_1]

رضا نجاتی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ۱۰ روز گذشته آهنگ کرونا در تعداد بستری‌ها  روند کاهشی گرفته و هر روز کاهش خوبی در این زمینه داشتیم.

وی با اشاره به خارج شدن تعدادی از بیمارستان‌ها از ارایه خدمات به بیماران کرونایی بیان کرد:  در اهواز بیمارستان‌های شهیدمنفرد نیاکی، بیمارستان نفت، طالقانی و بیمارستان امیرالمومنین  دیگر بیمار مبتلا به کرونا ندارند همه بیماران مبتلا به این ویروس در بیمارستان رازی اهواز متمرکز شده‌اند.

سخنگوی ستاد کرونا خوزستان ادامه داد: در شهرستان‌ها نیز که تنها یک بیمارستان دارند  فقط یک بخش برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است که در آن‌ها نیز بیماران مبتلا به کرونا کاهش داشته‌اند.

وی بیان کرد: کاهش روند بستری بیماران مبتلا به کرونا ناشی از رفتار هوشمندانه مردم تاکنون بوده است اگر امروز کاهشی را مشاهده می‌کنیم به علت استفاده مداوم مردم از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از حضور در مراسم ‌ترحیم و عروسی یا دیگر تجمعات بوده است.

نجاتی ادامه داد: اگر بی‌توجهی از طرف مردم صورت گیرد و حساسیت ها کم شود مجددا با یک شیب خطرناک در ابتلا به کرونا رو به رو خواهیم شد، کرونا هنوز در شهر ما، خیابان و کوچه بازار ما هست و کمین کرده و بستگی به رفتار ما دارد لذا اگر رفتار ما هوشمندانه بود همین روند مثبت ادامه می یابد اما رویه و رفتار غیرهوشمندانه ما را دوباره درگیر می‌کند.

وی گفت: توصیه ما به مردم  ادامه رعایت دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از تردد غیرضروری است.

سخنگوی ستاد کرونا خوزستان بیان کرد: هممچنان تاکید داریم که در ادارات بدون ماسک هیچگونه خدماتی به مراجعان داده نشود، برای کارمندانی که بدون ماسک در محل کار حاضر می‌شوند غیبت در نظر گرفته ‌شود، اصناف به مشتریانی که ماسک ندارند نباید خدماتی ارایه کنند تا هم به سلامت خودشان و هم به سلامت دیگران احترام بگذارند.

وی در خصوص وفور ماسک در استان گفت: در حال حاضر در استان از نظر ماسک مشکلی نداریم، و گروه‌های جهادی، سپاه، بسیج، مساجد، شهرک‌های صنعتی، بخش خصوصی و خیران ورود کرده اند و برای تولید ماسک ، بسیج عمومی شکل کرفته است.

نجاتی درباره توزیع ماسک با قیمت مصوب در داروخانه‌های منتخب گفت: به عقیده من  انتخاب داروخانه منتخب برای توزیع ماسک با قیمت مصوب کار درستی نیست چراکه موجب می‌شود افراد زیادی برای خرید ماسک به آن داروخانه‌ها مراجعه کنند و همین امر موجب شکل گیری تجمعات و افزایش ابتلا می‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر بنا است ماسک  در دسترس همگان قرار گیرد اگر در یک داروخانه ماسک باشد و در داروخانه دیگری نباشد همین رفت و آمدها برای مردم می‌تواند خطر ایجاد کند  پس باید ماسک به وفور و در نزدیک‌ترین نقطه در دسترس مردم قرار گیرد.

به گزارش ایرنا استان خوزستان پس از گذشت ۲ ماه از وضعیت قرمز خارج شده و  در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت ظهر امروز اعلام کرد از دیروز تا امروز ۷ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۶۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۸۷ نفر از آنها بستری شدند در نتیجه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

 در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۱۴۷ نفر رسید، تا کنون ۲۵۷ هزار و ۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

[ad_2]

Source link