ساخت زیپ لاین و پل معلق بر روی رودخانه سقز آغاز شد

[ad_1]

اهون اردلان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای ایجاد فضای مفرح و افزایش شور و نشاط اجتماعی، ساخت زیپ لاین و پل معلق بر روی رودخانه سقز از امروز آغاز شد.

 وی با بیان اینکه رودخانه سقز دارای ظرفیت مناسبی برای طرح های تفریحی و گردشگری است، افزود: طول مسیر زیپ لاین بر روی رودخانه سقز ۲۲۰ متر و سکوی مبدا در پارک کوثر و سکوی مقصد در جنب مجسمه کچه شوانه واقع در بلوار شهید بهشتی ایجاد می‌شود.

اردلان اضافه کرد: پل معلق هم که بر روی رودخانه سقز اجرت می‌شود، دارای ۱۵۵ متر طول و عرض ۱۲۰ سانتیمتر است که امیدواریم با این طرح ها، نمای زیبایی این رودخانه دو چندان شود.

وی یادآور شد: این دو پروژه با هزینه بیش از ۳۵ میلیارد ریال در حال اجراست و سعی شده در کمترین بازه زمانی، نهایت تا آخر فصل پاییز امسال به اتمام رسیده و مورد بهره برداری و استفاده شهروندان قرار گیرد.

‌ معاون خدمات شهری شهرداری سقز گفت: این دو طرح با پیگیری های اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری و مسوولان شهرستان در حال انجام است.

 یکی از مهیج ترین تفریحاتی که به تازگی در سراسر جهان توجه ها را به خود جلب کرده، زیپ لاین است، این ورزش انتخاب مناسبی برای تخلیه کردن انرژی های نهفته حاصل از زندگی ماشینی، است.  

در شهر سقز هم تجهیزات لازم برای پرداختن به این ورزش هیجان انگیز و ساخت پل معلق مهیا شده (در صورت بهره برداری تا دو ماه آینده) تا علاقمندان بتوانند انتخابی مناسب برای تفریح در سقز داشته و از آن لذت ببرند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link