زیرساخت‌های گردشگری باغ شاهزاده ماهان تکمیل شد

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فوزیه فرحبخش با بیان اینکه ایجاد و تکمیل زیرساخت های گردشگری باغ شاهزاده ماهان از برنامه‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان بوده است افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن باغ شاهزاده ماهان ساخت ۲۰ سرویس بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال در محل این باغ به پایان رسیده و هم اکنون در مرحله راه اندازی دستگاه سپتیک فاضلاب با اعتباری برابر با ۲ میلیارد ریال هستیم.
وی با اشاره به اینکه طرح مذکور در خارج از باغ ثبت جهانی شاهزاده اجرا شده است اظهار داشت: این اقدام به‌منظور رفاه بیشتر بازدیدکنندگان و گردشگران که از این باغ دیدن می کنند، انجام ‌شده است.
فرحبخش با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های بهداشتی استاندارد در اماکن تاریخی و گردشگری از اولویت های این اداره کل است، تصریح کرد: در خصوص نوسازی و ساخت زیرساخت‌ های بهداشتی و فرهنگی در اماکن گردشگری می توان از قابلیت بخش خصوصی در حوزه گردشگری استفاده کرد.
وی بیان کرد:طرح ساخت سرویس های بهداشتی مذکور با پیگیرهای پایگاه ثبت جهانی باغ شاهزاده ماهان اجرا شده است و به زودی شاهد برنامه های دیگری از سوی این پایگاه خواهیم بود.
فرحبخش به تجهیز باغ شاهزاده ماهان به سامانه بلیط فروشی الکترونیکی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این اقدام برای افزایش سطح خدمات گردشگری به لحاظ کمی و کیفی انجام گرفته است.
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ شاهزاده ماهان خاطرنشان کرد: باغ شاهزاده ماهان یکی از ۹ باغ ایرانی است که در تیرماه سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار جهانی به ثبت رسید و اطلاعات این باغ از طرف یونسکو به ۳۵ زبان ترجمه و در نقشه گردشگری قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link