رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد: رفع مشکل کمبود بودجه ابزارهای نوین مالی است

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی  یزد،سید مجتبی حسینی پور در نشست پیشرفت طرح بازارچه صنایع دستی استان از آمادگی این سازمان برای تعریف طرح‌های مشارکتی با روش های جدید تامین منابع مالی خبر داد.

وی افزود: در زمانی که کمترین درآمد نفتی را داریم استفاده از روش‌های تازه ای نظیر تهاتر، سکوک، و اوراق مشارکت اسلامی برای تامین مالی فعالیت‌های عمرانی در حال انجام است تاکنون دولت، تامین مالی اوراق را در سررسید مقرر در دستور کار خود داشته است.

حسینی پور طرح بازارچه سنتی صنایع دستی جنب شاهزاده فاضل و بازار اصلی را یکی از طرح‌های موفق مشترک در شهر یزد عنوان کرد و گفت: به دنبال تعریف طرح‌های تازه و استفاده از ظرفیت‌های دیده شده در قانون بودجه هستیم.

 رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد در این رابطه خواستار استفاده پروژه حمل و نقل ریلی بین شهری با استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی با مشارکت شهرداری ها شد.

وی افزود: اجرای طرح مشترک با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، میراث فرهنگی، دستگاه‌های وزارت نیرو و شهرداری با موضوع« گردشگری آب» در بازدید گردشگران از آب انبارها، یکی دیگر از پیشنهادهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی است.

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد گفت: درسی که پدیده کرونا به ما داد ضرورت تاب آوری در بخش گردشگری است.

 حسینی پور با اشاره به اینکه همواره پشتیان جدی رونق صنعت گردشگری در استان هستیم افزود: موضوع کرونا نشان داد باید نقاط آسیب پذیری را در حوزه گردشگری شناسایی و اصلاح کنیم. 

دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه یزد ادامه داد: نگاهی که دارد در استان عوض می شود و در سند آمایش هم آن را برجسته کرده ایم تنوع بخشی در حوزه گردشگری است.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( شنبه)  گفته بود که از اوایل اسفند ماه ۹۹ تاکنون ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۲۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی در ایران به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد  یک هزار و ۶۷ نفر دربیمارستان  بستری شده اند.

معاون وزارت  بهداشت گفت: تاکنون ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین چهار هزار و ۱۱ نفر از بیماران  در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تا کنون ۲ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارد  و شرایط در  استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار است.

[ad_2]

Source link