رژیم صهیونیستی: سامانه دفاعی در برابر حملات موشکی نا توان است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، روزنامه “معاریو” چاپ سرزمین‌های اشغالی دوشنبه شب در گزارشی نوشت که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از جمله ۲۰۰ هزار نفر در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی فاقد هرگونه پناهگاه مناسبی در نزدیکی منازل خود هستند، همچنین حدود ۲ هزار و ۴۹۴ نفر از مجموع ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفر دیگر نیز تنها دارای پناهگاه عمومی غیر مسکونی هستند.

براساس این گزارش، ۲۳۱ هزار و ۶۵۰ شهرک‌نشین در فاصله ۴۰ کیلومتری از مرز با نوار غزه زندگی می‌کنند که فاقد هرگونه حمایت مناسب [در برابر شلیک موشک و راکت] هستند، افزون بر آن ۵۰ هزار شهرک‌نشین نیز در ۹ کیلومتری مرزهای شمالی اسرائیل ساکن هستند.

ناظر دولت رژیم صهیونیستی در این گزارش که به نام آن اشاره نشده آورده است که هنوز طرح‌ها تخلیه ۵۰ هزار نفری در شهرک “سدیروت” در جنوب و “کریات شمونه” در شمال تکمیل نشده است و ساکنان ۱۷ منطقه اسرائیل که در نزدیکی نرده‌های مرزی با نوار غزه زندگی می‌کنند، در صورت نیاز به تخلیه هیچ جایی ندارند که به آن پناه ببرند.

به دنبال شهادت یکی از نیروهای حزب‌الله لبنان در سوریه در حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، طی روزهای اخیر رژیم صهیونیستی از ترس انتقام حزب الله، به حضور نظامی خود در مرز با لبنان افزوده بود.

در روزهای اخیر گمانه زنی‌های زیادی درباره واکنش حزب الله به اقدام اسرائیل در محافل سیاسی و رسانه‌ای مطرح شد.

“بنی گانتس” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز روز جمعه گذشته تهدید کرد که در صورت هرگونه حمله حزب‌الله به اراضی اشغالی، زیرساخت‌های لبنان را نابود خواهد کرد.

روزنامه “یسرائیل هیوم” (اسرائیل امروز) نوشته بود که گانتس این دستورات را در دیدارهایی که پنجشنبه با فرماندهان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل که با حضور آویو کوخاوی رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی انجام شده، صادر کرده است.

[ad_2]

Source link