رویدادهای ورزشی خراسان رضوی در هفته گذشته

[ad_1]

رییس جمهوری سوم مهر ماه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سربداران شهرستان سبزوار را طی مراسمی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

مجید نصرالله زاده، رییس اداره ورزش و جوانان سبزوار با بیان اینکه ساخت این ورزشگاه در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع از سال ۱۳۸۴ آغاز شده بود گفت: این ورزشگاه همچنین ۶۰۰ مترمربع فضای سرپوشیده دارد که برای ساخت و تکمیل آن تاکنون ۳۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است. 

نایب قهرمانی دانش‌آموزان خراسان رضوی در مسابقات کشوری شطرنج

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی گفت: تیم شطرنج دانش‌آموزی پسران این استان مقام دوم کشور را کسب کرد.

رضا پاشانجاتی افزود: مسابقات شطرنج قهرمانی آموزشگاه‌های پسران کشور از اول تا سوم مهر ماه در دو رده سنی زیر ۱۵ سال و زیر۱۷ سال به روش آنلاین برگزار شد.

وی ادامه داد: “فاطمه صفاریان” شطرنج‌باز نوجوان خراسانی به حضور در اردوی انتخابی تیم ملی شطرنج نوجوانان ایران دعوت شد. صفاریان پارسال در مسابقات نوجوانان فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به مقام ششم دست یافت. هم اکنون ۶ نفر نخست همه رده‌های سنی این رقابت به اردوی انتخابی تیم ملی شطرنج ایران دعوت شده‌اند.

برگزاری مسابقات فوتبال بانوان

نخستین دوره مسابقات فوتبال بانوان خراسان‌ رضوی روز پنجشنبه هفته گذشته به مناسبت هفته دفاع مقدس در مشهد آغاز شد.

نایب رییس بانوان هیات فوتبال خراسان‌ رضوی گفت: این مسابقات به شکل مینی ‌فوتبال در فضای باز و در زمین شماره‌ یک ورزشگاه تختی مشهد برگزار می‌شود.

الهه میرزاده افزود: این مسابقات در دو نیمه ۲۵ دقیقه‌ای برگزار می‌شود و هشت تیم از شهرستان‌های استان در آن حضور دارند.

مثبت شدن تست کرونای اعضای تیم بسکتبال مشهد

مسوول روابط عمومی و رسانه تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسای مشهد گفت: نتیجه آزمایش کرونای پنج نفر از بازیکنان و کادر فنی این تیم مثبت اعلام شد که به همین دلیل تمرینات این تیم تعطیل شده است.

سید مهدی هاشمی افزود: از مجموع ۲۰ نفر از بازیکنان و کادر فنی این تیم که آزمایش کرونا انجام داده‌اند نتیجه آزمایش ۲ نفر از اعضای کادر فنی و سه نفر از بازیکنان مثبت بوده است.

وی ادامه داد: این تیم همچنین برای فصل جدید لیگ برتر ۲ بازیکن خارجی از کشور صربستان را جذب کرده است. نیکولا یفتیچ ۳۳ ساله و الکساندر پونیاوویچ  ۲۹ ساله بازیکنان جدید این تیم هستند.

پیوستن لژیونر فوتسال به فرش آرای مشهد

مدیر رسانه‌ای تیم فوتسال فرش آرای مشهد گفت: امین مجیدی پور بازیکن ملی پوش و لژیونر فوتسال ایران با عقد قرارداد یکساله به این تیم پیوست.

رضا سالار افزود: مجیدی پور سابقه حضور در تیم‌های ستارگان ورامین، شهید منصوری قرچک، یاسین پیشرو قم، پرسپولیس تهران و مقاومت قرچک را در کارنامه خود دارد و فصل گذشته در تیم موراس کشور قرقیزستان بازی می‌کرد.

وی ادامه داد: تیم فرش آرا پیش از این هم محمد بیضایی‌نژاد، محسن محمدزاده و علی اسعدی را برای فصل جدید لیگ برتر فوتسال جذب کرده بود.

[ad_2]

Source link