روند شیوع کرونا در سیستان‌وبلوچستان از حد هشدار گذشته است

[ad_1]

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از ۹۰ بیمار بدحال در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که با وجود ارائه استانداردترین خدمات درمان به آنان روزانه بطور معمول بیش از پنج نفر فوت می‌کنند.
وی افزود: با این وجود متاسفانه همچنان در برخی نقاط استان شاهد برگزاری دورهمی ها و مراسم عروسی و رفت و آمدهای مختلف هستیم که این امر علاوه بر اینکه به قطع زنجیره اساسی بیماری کمک نمی کند سبب گسترش ویروس می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها پذیرش شده و خدمات دریافت کرده اند و هیچ بیماری پشت درهای بیمارستانی نمانده است. 

هاشمی با بیان اینکه شهرهای استان بر اساس آمار مبتلایان به وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و سفید تقسیم می شوند افزود: این رنگ بندی صرفا برای هشدار و آگاهی بخشی است و نمی توان گفت شهری که سفید اعلام شده امن است.

وی تاکید کرد: از تمام ظرفیت حوزه بهداشت برای پیشگیری از وقوع موارد جدید بیماری استفاده خواهیم کرد و در شرایط فعلی از همه نهادهای مرتبط و همه اقشار مردم انتظار همکاری جدی داریم تا بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خواستار نظارت ویژه و دقیق دستگاه های متولی به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا شد و ادامه داد: با مداخلات محله محور و همراهی و همکاری بسیج، گروه های جهادی و داوطلبان سلامت امیدواریم بتوانیم آموزش های پیشگیری و درمان این ویروس را به درب منازل مردم برسانیم.

وی با بیان اینکه مراکز ۱۶ ساعته نقش کلیدی در مدیریت اپیدمی را داشته است افزود: هم اینک ۱۳ مرکز ۱۶ ساعته در سیستان و بلوچستان فعال است که به طور متوسط در شبانه روز ۳۷۰ نفر را ویزیت می کنند.

[ad_2]

Source link