روند سازش خاورمیانه، محور مذاکرات کوشنر با وزیر خارجه انگلیس

[ad_1]

به گزارش ایرنا، در این دیدار که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس هم حضور داشت،  طرف‌ها از آنچه توافق تاریخی امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط دو طرف خواندند، استقبال کرده و درباره  تلاش‌های گسترده‌تر آمریکا در خصوص تسهیل عادی سازی روابط میان این رژیم با سایر دولت‌های عرب رایزنی کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه و توسعه بین‌المللی انگلیس بیان کرد: راب نیز مشاور رییس جمهوری آمریکا را در جریان نتایج سفر اخیرش به سرزمین‌های اشغالی قرار داد و یادآور شد که طرف‌های مناقشه را به از سرگیری مذاکرات به عنوان نخستین گام در راستای رسیدن به صلح تشویق کرده است.

وی در عین حال ادامه داد که نخست وزیر و وزیر امور خارجه انگلیس بر تعهد دولت لندن به راه‌حل تشکیل ۲ کشور فلسطین و اسراییل از طریق مذاکره تاکید کردند.

کوشنر اخیرا به همراه یک هیات اقتصادی به سرزمین‌های اشغالی و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس سفر کرد تا حمایت آنها را از عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی جلب کند.

امارات پس از توافق آغاز روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی تحت نظارت آمریکا در ۲۳ مردادماه، ‌ بسرعت همکاری‌های سیاسی،  اقتصادی و تجاری خود را با تل‌آویو آغاز کرد.

پس از سفر هیات آمریکایی-اسرائیلی از تل‌آویو به ابوظبی، ‌ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سفر قریب‌الوقوع هیاتی از امارات متحده عربی به فلسطین اشغالی در آینده نزدیک خبر داد.

پیش از این وزیر امور خارجه انگلیس و آمریکا هم به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده تا حمایت خود را از توافق ابوظبی و تل‌آویو اعلام کنند.

[ad_2]

Source link