رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی معصیت سنگینی است

[ad_1]

حجت الاسلام محمد خانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این روزها جهان بشریت مبتلا به یک بیماری فراگیر و مسری شده که چرخه حیات و زندگی را فلج و جان انسان‌ها را تهدید می‌کند، قدردانی خاضعانه دارم از درک عمیق شما همشهریان خصوصا کسبه وبازاریان ارزشمند از شرایط و همکاری‌تان با متولیان جهادگر سلامت و امنیت شهرستان و همچنین حمایت از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که گام بلندی در جهت مقابله با این ویروس افسار گسیخته است.

وی اضافه کرد: افراد زیادی با احترام متقابل به حقوق شهروندی این روزها در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به تعبیری در راستای شکست دادن این دشمن مشترک در پویش های مختلف هم پیمان شده اند.

امام جمعه نورآباد بیان کرد: مشاهده صحنههای تلخ و ناگوار که نشان از کم توجهی های برخی شهروندان در قالب مراسمات بی مبنای عروسی و عزاداری در شرایط اضطراری که شهر و دیار مارا در معرض سونامی ویروس خطرناک کرونا قرارداده و هضم آن برایمان بسیار دشوار شده براحتی می بینیم که توسط برخی حقوق دیگران پایمال و باعث زیان و ضربه شدید به اقتصاد مردم و بازار شده و هرثانیه سلامت جسم و روان مردم را مورد هجوم قرار می‌دهند.

حجت الاسلام خانی اظهارداشت: ضمن سپاس از تلاش مسوولان امنیت شهرستان بایدگفت برخورد بدون اغماض وچشم پوشی عادلانه راکه نگرانی  ازاین بابت جدی است انتظار داریم.

وی ادامه داد: از خیرین و نیکوکاران درخواست می شود که مثل سابق که نوع دوستی خود را به نمایش گذاشتند با بخشش اجاره مغازه و مسکن و کمک های مومنانه در این روزهای دشوار سعی خود را در رفع نگرانی‌های مردم، خصوصاً اقشار آسیب‌پذیر جامعه ادامه دهند.

امام جمعه نورآباد یادآور شد: وظیفه دینی، انسانی و ملی می‌طلبد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را حق معنوی، اجتماعی و شرعی بدانیم و همه افراد نسبت به همدیگر مسوولیت پذیر شویم و اگر با رعایت نکردن اصول بهداشتی فردی به ویروس کرونا مبتلا یا آسیب ببیند دچار حق‌الناس و معصیت سنگینی  شده‌ایم. 

وی گفت: لذا همشهریان عزیز؛ با احساس مسئولیت بیشتر و احترام متقابل به حقوق دیگران نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی و پرهیز اجتماعات غیرضروری مثل مراسمات عروسی که خود باعث برکت زندگی مشترک میگردد و عزای عزیزان ازدست رفته که حسنه و باعث غفران اموات میشود این روزها  که این خود نوعی تمرین حق شهروندی است اهتمام ورزیده و زمینه غلبه بر این هجوم ویروسی به نام کرونا را سریع تر فراهم کنیم.

[ad_2]

Source link