رشد دانشکده علوم پزشکی آبادان در آموزشی و پژوهش

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از خوزستان :  شکراله سلمان‌زاده  اظهار کرد: در ماه‌های گذشته در حوزه‌های آموزش اقدامات بزرگی در دانشکده علوم پزشکی آبادان صورت گرفته است که اخذ مجوز دانشکده پزشکی یکی از آنها بوده است.
وی اضافه کرد: مجوز بیمارستان‌های آموزشی ما قطعی شدند، صدور مجوز فنی و حرفه‌ای ۳ساله دانشکده، دریافت مجوز امتحان صلاحیت بالینی دانشجویان پزشکی و اعتباربخشی موسسه‌ای به مدت ۲سال، اخذ مجوز آزمایشگاه بهداشت حرفه‌ای سطح ۳(در قالب ارتباط با صنعت) که تنها ۵دانشگاه آن را دارند از دیگر اقدامات جدید این دانشکده به شمار می‌‎روند.
 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: رشد اچ ایندکس (ثبت مقالات علمی در سایت‌های معتبر علمی) دانشکده در علم‌سنجی از ۱۶ به ۲۸، افزایش رشد مقالات بین‌المللی، میزبانی از رویداد علمی یوسرن و جذب دانشجوی بین‌المللی همه دال بر رشد صعودی دانشکده علوم پزشکی آبادان در تمام ابعاد بوده است.
وی در همین خصوص گفت: در سال ۹۸ برای اولین بار فعالیت‌های فناورانه دانشکده علوم پزشکی آبادان مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت و این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری از دانشگاه‌ها یا دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با عدم تایید روبرو شدند.
دکتر سلمان زاده بیان کرد: در بحث وبومتریک با توجه به‌روزرسانی وب‌سایت، پورتال‌ها و زیرساخت‌ها بعضی اتفاقات در این حوزه اجتناب‌ناپذیر است همچنین طرح سرواپیدمیولوژی نیز از ابتدای شهریورماه سالجاری آغاز شده است و رتبه‌بندی آن به صورت روزانه تغییر می‌کند و قرار گرفتن دانشکده علوم پزشکی آبادان در رتبه‌های پایین به منزله ضعف نیست و در تلاش هستیم که در روزهای آتی با ارتقای وضعیت، همانند سایر موارد در این موضوع نیز در جایگاه‌های بالا در سطح کشور قرار بگیریم.

48

[ad_2]

Source link