رحمانی‌فضلی: هر کمکی به آموزش و پرورش برابر با کمک به کل ملت ایران است

[ad_1]

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه پس از پایان جلسه گفت وگوی هفته که در محل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره نتایج این جلسه اظهارداشت: به لطف وزیر آموزش و پرورش توفیق حضور در جمع معاونین این وزارتخانه و بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران آموزش و پرورش را در سراسر کشور داشتیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در این جلسه شنونده مباحث و اظهارات مطرح شده از سوی مدیران و معاونین وزارت آموزش و پرورش بودم، افزود: بنده به عنوان وزیر کشور به همراه معاونینم ضمن پاسخگویی به سوالات و مسائل طرح شده در این نشست، کارها و اقداماتی که می‌توانیم انجام دهیم را شرح دادیم.

رحمانی‌فضلی در ادامه تصریح کرد: وزارت کشور با توجه به مجموعه وظایف حاکمیتی که در اقصی نقاط کشور دارد، در حوزه هماهنگی و خدمت‌رسانی به سایر دستگاه‌ها نقش میان‌بخشی داشته و با توجه به اهمیت آموزش و پرورش برگزاری این جلسه بسیار مهم بود.

وی با اشاره به تفاهمنامه امضا شده میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور و توافقی که برای اصلاح آن وجود دارد، گفت: امیدواریم براساس این تفاهمنامه، بتوانیم ظرفیت‌هایی که در اختیار وزارت کشور و سازمان‌های تابعه مانند شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و همچنین شورای اجتماعی و دستگاه‌های عضو آن است یا ظرفیت‌های در اختیار بقیه دستگاه‌های اجرایی و همچنین ظرفیت‌های در اختیار مردم در قالب خیرین را در اختیار آموزش و پرورش و در اصل همه مردم عزیز قرار دهیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه هر کاری برای آموزش و پرورش انجام شود، در اصل برای همه مردم انجام شده است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در زمره بخش‌های خدمت‌رسانی است که همه ملت ایران از آن بهره‌مند می‌شوند و هر امکان و کمکی به آموزش و پرورش کشور برابر با کمک به کل ملت ایران است.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: تغییر کاربری مدارس، فروش املاک آموزش و پرورش و مدارس، صدور پروانه، ارائه برخی از خدمات به مدارس، مشارکت خیرین در ساخت مدارس و عوارضی که شهرداری‌ها بایستی به آموزش و پرورش پرداخت کنند، از جمله مشکلات مطرح شده در این نشست بود که توضیحاتی از سوی معاونین وزارت کشور درباره ظرفیت‌های قانونی و نحوه استفاده از آن برای تسهیل رفع این مشکلات ارائه شد.

وی افزود: مقرر شد تمامی موارد مطروحه در نشست امروز، در قالب صورتجلسه‌ای تنظیم شود که ما بتوانیم به همه مسوولان ذی‌ربط ابلاغ کنیم تا انشاءالله از آن بهره‌مند شوند.

[ad_2]

Source link